آخرین مطالب

جشنواره هفت سین مدرسه پردیس و مهدیس آبپخش برگزارشد/تصویر

آفتاب آبپخش،صبح امروز جشنواره هفت سین مدرسه پردیس و مهدیس  با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش آب پخش برگزار شد.


رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش گفت: هر سال درآستانه سال نو شاهد برگزاری جشنواره هفت سین با مشارکت دانش آموزان، اولیا و مربیان در مدارس هستیم که این اقدام فرهنگی سنتی در فضای مدارس، ایجاد نشاط و شادمانی در دانش آموزان را به دنبال دارد زیرا همه خوشحال هستند که با فلسفه این آیین ملی آشنایی پیدا کرده اند.

اکرم پاپری تصریح کرد:  یکی از مقدمات مهم و اصلی ایرانیان برای استقبال از سال جدید سفره هفت سین است که بطور معمول ساعاتی پیش از تحویل سال نو گسترده شده و سیزدهم فروردین جمع می شود.

پاپری اضافه کرد:  عاملی که نوروز را از دیگر جشن های ایران باستان جدا کرد و باعث ماندگاری آن تا امروز شده را فلسفه وجودی نوروز یعنی زایش و نو شدنی است که در طبیعت دیده می شود تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه یکی از نمودهای زندگی جمعی، برگزاری جشن ها و آیین های گروهی است، خاطر نشان کرد: گردهم آمدنهایی که به نیت نیایش و شکرگزاری و یا سرور و شادمانی شکل می گیرند در جشن ملی نوروز ایرانیان دیده می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: با اجرای این جشنواره دانش‌آموزان در فضای ایجاد شده و در خانه دوم خود در کنار دوستان و معلمان به نکوداشت آیین کهن نیاکان خود می‌پردازند و مهارت‌های زندگی را در کنار همدیگر و در فضایی مملو از شادی می‌آموزند.
وی ایجاد فضایی با نشاط در مدارس در هفته پایانی سال، مشارکت جمعی دانش‌آموزان در برگزاری آیین‌های جشن نوروز، آشنایی دانش‌آموزان با مراسم و آداب رسوم ملی محلی، ایجاد بستر مناسب رقابت سالم، پرورش حس مسئولیت و خودباوری در دانش‌آموزان، اقدام در راستای حفظ هنجارهای با ارزش و اصیل کشور را از اهداف مهم برگزاری جشنواره هفت سین رشد درمدارس برشمرد.
رئیس اداره آموزش و پرورش آب پخش با اشاره به نحوه برگزاری این جشنواره در مدارس، یاد آور شد:  این جشنواره در میان دانش‌آموزان پایه‌های مختلف تحصیلی در هفته آخر اسفند برگزار می‌شود و دانش‌آموزان هر کلاس با تشکیل گروه‌های کلاسی و انتخاب یکی از سرفصل‌های جشنواره، با دیگر کلاس‌ها به رقابت می‌پردازند.