آخرین مطالب

با حضور وزیر نیرو: عملیات اجرایی آب شیرین کن آبپخش آغاز شد +تصاویر

آفتاب آبپخش،صبح امروز، پیش از ظهر یکشنبه در مراسمی با حضور وزیر نیرو، عملیات اجرایی آب شیرین کن شهر آبپخش شهرستان دشتستان در استان بوشهر آغاز شد.


میلیارد ریال آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در این آئین اظهار داشت: در راستای کاهش تنش آبی در شهرستان دشتستان، هم اکنون ۱۰۰ میلیارد ریال پروژه فعال در این شهرستان فعال است.

وی با اعلام اینکه بخش عمده‌ای از این پروژه‌ها برای هفته دولت آماده بهره برداری می‌شود، افزود: این پروژه‌ها دارای پیشرفت فیزیکی خوبی هستند و انتظار داریم که با بهره برداری از این پروژه‌ها تا پایان دولت تدبیر و امید، شاهد رفع مشکل آب بخشی از شهرستان دشتستان باشیم.

عبدالحمید حمزه پور تصریح کرد: از ۹۰ هزار متر مکعب تولید آب توسط آب شیرین کن‌ها، تاکنون قرارداد ۵۰ هزار متر مکعب آب منعقد شده و مابقی آن نیز در آن از سال جدید انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه آب شیرین کن آبپخش با ظرفیت روزانه تولید ۸۵۰۰ متر مکعب آب هستیم و انتظار می‌رود که در طی دو فاز شش ماه تا پایان سال ۹۸ وارد مدار تولید شود.

وی یادآور شد: بر اساس برآوردهای انجام شده، این آب شیرین کن با اعتبار ۲۴ میلیارد تومان انجام می‌شود که قادر خواهد بود شهرهای آبپخش، سعدآباد و ۹ روستای دیگر را به تعداد ۴۳ هزار نفر تحت پوشش قرار دهد.

حمزه پور با اشاره به تأمین آب مورد نیاز این پروژه‌ها از سد رئیس علی دلواری، عنوان کرد: مجری طرح‌های آب شیرین کن در استان بوشهر بخش خصوصی است که از حمایت‌های ویژه دولتی نیز در امر سرمایه گذاری برخوردار است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اعلام آغاز عملیات اجرایی احداث خط انتقال آب چاه‌های برازجان به مخزن ۱۵ هزار متر مکعب به طول ۵۵۰۰ متر به قطر ۴۰۰ میلی متری عنوان کرد: جمع آوری آب چاه به حجم ۱۱۷ لیتر در ثانیه و انتقال به مخزن ۱۵ هزار متری برازجان جهت تأمین کمبود آب شهر برازجان از جمله اهداف اجرای این پروژه است