آخرین مطالب

۶.۵ میلیارد ریال اراضی دولتی از دست زمین‌خواران در دشتستان رفع تصرف شد

آفتاب آب پخش،سرهنگ  سیدجواد رضوی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در برازجان با اشاره به ارتقاء امنیت اجتماعی در  این شهرستان اظهار داشت: با همکاری و تعامل مردم دشتستان امنیت پایدار در  این شهرستان حاکم است و  کشف تخلف و دستگیری متخلفان در کوتاه‌ترین زمان محقق می‌شود.


وی با تاکید بر مبارزه با زمین‌خواری  از رفع تصرف زمین دولتی در دشتستان خبر دادو بیان کرد: درپی دریافت اخباری مبنی بر تصرف اراضی دولتی حوزه شهر برازجان توسط افراد زمین خوار و سودجو، تحقیقات و بررسی‌های لازم از سوی مأموران پلیس آگاهی  دشتستان آغاز شد.

فرمانده انتظامی دشتستان ارزش زمین رفع تصرف را  6.5 میلیارد ریال دانست و افزود: در نتیجه تحقیقات و استعلام از مراجع قانونی و انجام بازدید میدانی و کارشناسی اراضی مورد نظر، مشخص شد که افرادی سودجو اقدام به تصرف مقدار 600 متر مربع  از اراضی مرغوب دولتی  به ارزش 6میلیارد  و 500 میلیون ریال در حومه شهر برازجان کرده‌اند.

رئیس پلیس  دشتستان با اشاره به دستگیری شش متهم عنوان کرد: پس از هماهنگی با مقام قضایی 6 متهم  در این خصوص  دستگیر و پس ازتشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل  و اراضی موصوف از دست افراد سودجو خارج و رفع تصرف شد.