آخرین مطالب

25 پزشک متخصص در دشتستان جذب شدند

آفتاب آب پخش،رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در دو سال گذشته 25 پزشک متخصص در دشتستان جذب شده‌اند که از موفقیت‌های شبکه بهداشت و درمان دشتستان می‌باشد.


،ماریا خویش‌دوست در جمع مردم شهر برازجان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای تحت پوشش خدمات سلامت قرار گرفتن مناطق کمتر برخوردار، اظهار داشت: دو بخش ارم و بوشکان با استقرار بیمارستان صحرایی در زمینه‌های مختلف مانند چشم‌پزشکی و دندانپزشکی تحت پوشش قرار گرفتند .

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از افتتاح مرکز تخصصی ویژه پزشکان برازجان در هفته دولت سال جاری خبر داد و بیان کرد: با تخصیص اعتبارات برای این پروژه  بار مراجعات به بیمارستان شهید گنجی برازجان کاهش می‌باید.

خویش‌دوست عنوان کرد:ما انتظار داریم که هر خانه، یک پایگاه بهداشتی شود و رعایت بهداشت و مراقبت‌های اولیه بهداشتی از درون خانه شکل بگیرد و مشارکت مردم در حوزه سلامت و پیشگیری از بیماریها بیشتر شود.

وی ازدواج و زاد و ولد را دو عامل اصلی سلامت خانواده‌ها دانسته و عنوان داشت: این عوامل تاثیر زیادی در سلامت خانواده‌ها دارد در حالی که متأسفانه سن ازدواج افزایش یافته و جامعه رو به پیری می‌رود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: متأسفانه افرادی که دچار فشار خون هستند به تغذیه خود اهمیت نمی‌دهند، این درحالی است که باید با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت  و خانه‌های بهداشت، تحت مداوا قرار گیرند.

وی دیابت را طاعون قرن دانست و ادامه داد: این بیماران نباید خودسرانه اقدام به خود درمانی نمایند و باید با مشاورین بهداشتی و پزشک متخصص ، داروهای خود را  مصرف نمایند.

خویش‌دوست با ابراز ناخرسندی از واکنش برخی از اولیاء دانش‌آموزان در خصوص مراقبت‌های روانی کودکانشان، افزود: ما باید پیش از بروز هر گونه مشکلی برای دانش‌آموزان، آنان را تحت مراقبت‌های درمانی قرار دهیم تا شاهد حوادث تلخی نباشیم.

وی جذب  25 متخصص در دو سال گذشته را از موفقیت‌های شبکه بهداشت و درمان دشتستان قلمداد کرد و ابراز داشت: با توجه به جمعیت بالای این شهرستان، فشار درمانی بر روی بیمارستان شهید گنجی برازجان است.

این مقام مسؤول  با بیان اینکه سال گذشته هزار و ۵۰۰ سبد غذایی به مادران بی‌بضاعت اهداء شد،گفت: هفته آینده انجمن خیریه بیمارستان شهید گنجی افتتاح می‌شود که انتظار داریم خیرین با این انجمن همکاری خوبی داشته باشند.

وی افزود:اکنون ۱۷ دندان پزشک و ۴۰ پزشک در شهر و روستاهای دشتستان مشغول به خدمت‌رسانی هستند و در سال گذشته ، ۱۴۹ روستای شهرستان  از خدمات دهان و دندان توسط کلینیک سیار دندانپزشکی بهره‌مند شدند.