آخرین مطالب

استان بوشهر و کلکسیونی از مدیریت ادارات «با سرپرست»!

آفتاب آب پخش،قصه طولانی شدن دوران سرپرستی در برخی ادارات استان باعث شده تا اراده‌ای هم برای تعیین تکلیف این وضعیت نباشد و روز به روز به شمار این گونه ادارات در استان افزوده می شود.


پس از تغییرات قطاری شکل در بدنه مدیریتی استان از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید چند وقتی است که شاهد ترمز اساسی در این مساله هستیم و ظاهرا مدیرانی که از ادارت می‌روند جایگزینی برای آنها نیست و یک سرپرست می‌تواند به اندازه یک مدیر کل و شاید هم بیشتر در یک اداره با پست سرپرستی مدیریت کند.

قصه طولانی شدن دوران سرپرستی در برخی ادارات استان باعث شده تا اراده‌ای هم برای تعیین تکلیف این وضعیت نباشد و روز به روز به شمار این گونه ادارات در استان افزوده می شود.

اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان یکی از این اداراتی است که پس از اتمام دوران خدمت ناصرامیرزاده در آبان ماه سال گذشته هنوز از وجود مدیرکل محروم است و حدود 6 ماه هست که با سرپرستی ارغوان مهدی زاده اداره می شود.

شرکت توزیع نیروی برق استان نیز شرایطی مشابه با میراث فرهنگی استان را یدک می ‌شد که پس از استعفای امراله پاراد در اوایل آبان ماه سال 97، نادر تمیمی معاون خدمات و مشترکین به عنوان سرپرست شرکت برق استان بوشهر معرفی شد هرچند که  وزارت نیرو برای تعیین مدیر جدید برق استان بوشهر فراخوان عمومی جهت اعلام رزومه متقاضیان منتشر کرده است اما با گذشت 6 ماه از این اتفاق همچنان شرکت توزیع نیروی برق استان با سرپرستی اداره می‌شود.

در دشتستان نیز با رفتن ارسلان زارع به استان گیلان، فرمانداری این شهرستان سرنوشتی مشابه شرکت توزیع برق و میراث فرهنگی استان را پیدا کرده است. در حالیکه با گذشت بیش از دو ماه از رفتن ارسلان زارع فرماندار سابق دشتستان به استان گیلان و تکیه زدن وی بر کرسی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری این استان  و انتصاب جواد لقمان‌زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دشتستان بجای وی در سمت سرپرستی، اما با گذشت بیش از دو ماه از این انتصاب همچنان بزرگترین شهرستان استان با سرپرستی اداره می‌شود و خبری از انتخاب فرماندار آن نیست.

با نزدیک شدن به فرصت سه ماهه انتصاب فرماندار دشتستان حرف و حدیث‌هایی مبنی بر انتصاب فردی غیر بومی در آینده نزدیک به گوش می‌رسد و این مساله موجب نگرانی‌هایی برای مردم این شهرستان شده است. 

از سوی دیگر با رفتن شاپور رجایی از شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر و انتصاب وی به عنوان مدیرکل دفتر نظام‌های بهره‌برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو و نیز معرفی حسین باشی‌زادگان به عنوان سرپرست این شرکت، این نگرانی‌ها وجود دارد که این شرکت نیز شرایطی مشابه دیگر ادارات را به خود ببیند.

علی الظاهر پیدا کردن مدیرانی که مورد توافق تهران و استان باشند در برخی موارد سخت و دشوار شده است اما افکار عمومی انتظار دارند این انتصابات هرچه سریعتر صورت پذیرد.