آخرین مطالب

مراسم تجلیل ازشورای اسلامی شهر وبخش آبپخش برگزارشد/تصاویر

آفتاب آب پخش، نشست صمیمی به مناسبت روز شوراها با حضور بخشدار آب پخش، امام جمعه، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، روستاها و بخش آب‌پخش در محل اقامتگاه بومی گردشگری در روستای چم درواهی برگزار شد.


 در این نشست ابتدا بخشدار آب پخش ضمن تبریک روز شورا و اشاره به آیه قرآنی وَ أَمْرُهُمْ شُورى‌ بَيْنَهُمْ به بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اشاره نمودند که می فرماید: هیچ قومی مشورت نکردند جز آنکه به بهترین امور هدایت یافتند.
 علی تنگ ارمی از مشورت بعنوان یکی از ارکان مهم سلامت تصمیم گیری یاد کرد و اظهار داشت؛ فلسفه حضور امروز ما، جهت گرامیداشت نهم اردیبهشت ماه است؛ روزی که به دستور رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) در ۹ اردیبهشت سال ۱۳۵۹ به نام روز شوراها نامگذاری و شوراهای محلی شهر و روستا پایه‌ریزی شد.
ایشان ۹ اردیبهشت ماه را نقطه عطفی در تاریخ بعد از انقلاب دانست و افزود شوراهای اسلامی به دلیل نحوه انتخاب و وظیفه ذاتی که برعهده دارند نمونه ای عینی از مردم سالاری دینی هستند و درواقع؛ شورا را میتوان نهادی که بر امورات تصمیم‌گیری، نظارتی و افزایش میزان مشارکت مردم در اداره امور جامعه خود موثر هستند، دانست.
نماینده عالی دولت در آبپخش گفت: فلسفه وجودی شما شوراها برنامه‌ریزی و پاسخگویی به مردم است، برنامه‌ریزی برای پیگیری مطالبات مردم به طوری که مردم به وضوح مردمی بودن و عملکرد شورا را ببیند و لمس کنند، همچنین بیان داشت: یک فصل و هشت اصل از قانون اساسی جمهوری اسلامی به شوراها اختصاص یافته؛ لذا زمانی که قانون اساسی در اصول کلی خود شوراها را به عنوان ابزار تجلی اراده مردم و نهاد سیاسی تصمیم گیرنده مورد پذیرش قرار داده اند اهمیت آن بر همگان روشن و مبرهن است. 
در ادامه تنگ ارمی افزود؛ امید است با قدرت و صداقت در گفتار و صداقت در عمل و بیان حقایق از پی مشکلات بر بیایید و آنان را حل کنید. ایشان به حضور شوراها در بین مردم در سال۹۸  تاکید کرد و و اظهار امیدواری نمود که شوراهای اسلامی شهر و روستاها بیش از پیش در بین مردم حضور پر رنگ داشته باشند و امیدواری در بین مردم را زنده کنند. هدف ما نیز از تشکیل این جلسه، ایجاد یک فضای متحد بین شوراها و تعامل آنها با دستگاه های اجرایی می باشد.
بخشدار آب پخش خاطرنشان کرد؛ شوراها علاوه بر برنامه‌ریزی های جهت اجرای فعالیت های عمرانی، برنامه‌های فرهنگی و آسیب شناسی‌های اجتماعی را با برگزاری کلاسهای آموزشی و سایر؛  امورات فرهنگی_اجتماعی بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.
 تنگ‌ارمی در پایان سخنان خود؛  ضمن تشکر مجدد از حضور اعضاء و تبریک گرامیداشت این روز به شوراهای شهر و روستا دوام عزت و سربلندی را برای این مجموعه مردم سالار از خداوند متعال خواستار شدند.
در پایان مراسم نیز به رسم یادبود لوح سپاس و هدایایی به اعضای محترم شوراها تقدیم شد.