آخرین مطالب

اختتامیه جشنواره سفیران سلامت در آب پخش برگزارشد/تصاویر

آفتاب آب پخش،در آیینی از سفیران سلامت مدارس منطقه آب پخش در سالن اجتماعات دبستان سبحان تجلیل شد

رئیس اداره آموزش و پرورش آب پخش اظهار داشت: سفیران سلامت، دانش آموزانی هستند که همپای مراقبان بهداشت مدارس در مسیر ارتقاء سطح فرهنگ سلامت جامعه گام برمیدارند.

اکرم پاپری در ادامه از مدیریت شبکه، واحد بهداشت محیط و کارکنان شبکه بهداشت بابت تعامل و همکاری خوب و گسترده تشکر و قدردانی بعمل آورد.

پاپری در ادامه ضمن تشکر از حضار در همایش گفت: یکی از توصیه‌های دینی ما، تلاش برای سلامتی بدن است و برگزاری این برنامه‌ها باعث ارتقای شاخص‌های سلامت شهرستان خواهد شد.

وی  خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ تغذیه صحیح و سالم، اهمیت ورزش و تحرک بدنی در سلامت جسم، سلامت را به جامعه انتقال می‌دهد.

در ادامه معاون  پرورشی وتربیت بدنی اداره  آموزش و پرورش منطقه آب پخش در این آیین عنوان کرد : از آنجا که دانش آموزان نقش عمده ای در توسعه و ساخت آینده کشور را دارند اگر به صورت جدی اطلاعات و نکات بهداشتی را فرا گیرند به خوبی می توانند آنها را در زندگی روزمره بکار گرفته و با انتقال به دوستان ، خانواده و جامعه از بروز حوادث ، بیماری ها ، اختلالات جسمی - روانی وحتی معضلات اجتماعی جلوگیری نمایند .

علی صمصامی افزود: دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت در زمینه فرهنگ سازی نقشی اساسی به عهده دارند.

صمصامی هدف از این برنامه را تقویت مدیریت سلامت محور در مدارس، آموزش مفاهیم سلامت و توانمندسازی دانش آموزان، افزایش گرایش دانش آموزان به مشارکت در امور مربوط به پیشگیری و خود مراقبتی، جلب مشارکت والدین، تقویت روحیه مسئولیت پذیری و همیاری در دانش آموزان، ارج نهادن به شخصیت و کرامت دانش آموزان و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس در آنان خواند و خاطر نشان کرد: سفیر سلامت به دانش آموزان علاقه مند به فعالیت در زمینه سلامت، فعالیت های گروهی، علمی، آموزشی، پژوهشی و موارد مشابه با بهره گیری از ظرفیت دانش آموزان همسال با نظارت مدیر آموزشگاه اطلاق می شود .

خانم پولادی نیز اظهار داشت: با بیان اینکه مدارس مروج سلامت الگویی برای ایجاد مدرسه سلامت محور با همکاری و تعامل دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش است، اضافه کرد: فرهنگ سالم زیستن نوعی سبک زندگی است که اصول، مبانی و روش های آن نیاز به آموزش دارد و این قبیل مدارس با آموزش هایی که ارائه می دهند آنرا از سنین کودکی نهادینه می نمایند.

وی گفت : یکی از بخش هایی که منجر به بهبود این ارتباط شده و تاثیر زیادی بر سلامتی جامعه دارد مدارس مروج سلامت است زیرا سلامتی را به صورت یک فرهنگ از همان سنین پایین، آموزش می دهد.

کارشناس مسئول اداره سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر رشد شاخص های مدارس مروج سلامت در استان را خیلی خوب عنوان کرد وی اظهار داشت: آموزش سالم سازی محیط زیست، تغذیه سالم، مشاوره های روانی اجتماعی، استفاده صحیح از تکنولوژی و تحرک بدنی از جمله اصولی است که باید آموزش داده شود.

در پایان این مراسم، از55نفر دانش آموزان سفیر سلامت برتر با اهدا لوح, جوایز نقدی تجلیل به عمل آمد.