آخرین مطالب

از دانش آموزان برتر مسابقات قرآن ، عترت و نماز منطقه ای و استانی تجلیل شد/تصاویر

آفتاب آب پخش، مراسم تجلیل از دانش آموزان برتر مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان منطقه آب پخش باحضور رئیس اداره قرآن ، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر و رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش و سایر مسئولین استانی و منطقه در سالن اجتماعات دبیرستان امام جعفزصادق(ع)برگزار شد


در این همایش از دانش آموزان برتر  قرآن عترت و فرهنگی منطقه ای 210 نفر  و 19 نفر استانی دانش آموزان برتر قرآن عترت و فرهنگی استانی  تجلیل شد

رئیس اداره آموزش و پرورش آب پخش در آئین تجلیل از دانش آموزان برتر مسابقات قرآن، عترت ونماز منطقه گفت:  قرآن کتابی  سراسر نور است و هدایتگری که تمام هدایتش ناخالصی ندارد.

اکرم پاپری افزود: اگر میخواهیم با خدا صحبتی داشته باشیم باید به قرآن مراجعه و همه درد های خود را با مراجعه به قرآن درمان کنیم.

 پاپری با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقات گفت: ارتقای توانمندی دانش آموزان قرآنی و معرفی به جامعه بزرگ قرآنی از اهداف اصلی برگزاری این مسابقات بین دانش آموزان است.

رئیس اداره قرآن، عترت و نمازاداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز افزود: افزایش ارتباط و انس با قرآن کریم در میان دانش آموزان باعث ایجاد شرایط مناسب برای تبلیغ ، ترویج و فرهنگ سازی قرآن در بین دانش آموزان می باشد.

حسینی حفظ آیات و قرائت سوره هایی از قرآن و بکارگیری آن در زندگی فردی را تشویق و ترغیب دانش آموزان به قرآن دانست و اظهار داشت:  فراگیری آموزه های قرآنی در بین دانش آموزان مستعد باعث می شود زندگی فردی و اجتماعی دانش آموزان از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

وی ادامه داد: آشنا سازی دانش آموزان با سیره و سیمای عملی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) یکی دیگراز مهم ترین فعالیت های قرانی اداره قرآن ، عترت و نماز می باشد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش با اشاره به طرح ها و فعالیت های اداره قرآن ،عترت و نماز گفت: طرح پیوند مدرسه ، مسجد و منزل ، گفتمان های دینی و نشست های دانش آموزی برای تقویت و ترویج فرهنگ قرآن که باعث ایجاد رقابت های سالم در بین دانش آموزان می شود یکی از فعالیت های مهم اداره قرآن ، عترت و نماز می باشد.

علی صمصامی در خصوص اجرای طرح های نهضت ملی قرآن ، مصباح الهدی ، حفظ موضوعی قرآن و الگوی تلاوت قرآن که از فعالیت های مهم این اداره می باشد، گفت: این  فعالیت‌ها  برای تربیت دینی و اعتقادی دانش اموزان از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید دربین دانش آموزان با استفاده از اساتید مجرب قرآنی  در مدارس اجرا گردد.