آخرین مطالب

عوامل درگیری مسلحانه در برازجان دستگیر شدند

آفتاب آب پخش، فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از دستگیری عوامل درگیری مسلحانه در شهر برازجان خبر داد

سرهنگ سید جواد رضوی عصر امروز در جمع خبرنگاران با تأکید بر برخورد قاطع با متخلفان در همه عرصه‌ها اظهار داشت: نیروی انتظامی در تمام شبانه‌روز برای ارتقاء امنیت  اجتماعی در جامعه حضوری فعال دارد و با متخلفان در همه حوزه‌ها برخورد قاطع می‌شود.

وی با بیان اینکه پلیس در شبانه‌روز در  مناطق مختلف دشتستان حضور مستمری دارد افزود: با همکاری و مشارکت همه‌جانبه مردم امنیت پایداری در دشتستان برقرار است و در این راستا از همکاری و خدمات مردم قدردانی می‌شود.

رئیس پلیس دشتستان از درگیری مسلحانه در شهر برازجان خبر داد و تصریح کرد: در پی وقوع درگیری مسلحانه در خیابان فردوسی شهر برازجان مأموران پلیس امنیت عمومی دشتستان به‌منظور مقابله با جرائم خشن و پیشگیری از انتقام‌جویی‌های احتمالی بلافاصله در محل وقوع جرم حضور یافتند و  بررسی‌های علمی و کارشناسی را آغاز کردند.

این مقام انتظامی گفت: درنتیجه تحقیقات و بررسی‌های میدانی مشخص شد که سه نفر با هویت معلوم، به‌سبب اختلافات خانوادگی اقدام به تیراندازی به‌سمت خودرو و منازل مسکونی یکدیگر کرده‌اند. 

سرهنگ رضوی عنوان کرد: با مشخص شدن هویت متهمان و با هماهنگی مقام قضائی به‌موازات بازرسی‌های متعدد از مخفیگاه‌های متهمان و تلاش برای دستگیری متهمان، استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی و بهره‌گیری از معتمدان محلی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده انتظامی دشتستان  از دستگیری متهمان خبر داد و بیان کرد: در نتیجه اقدامات انجام‌شده و تنگ‌تر شدن عرصه بر متهمان در نهایت هر سه نفر متهم خود را تسلیم پلیس کردند و سلاح‌های به‌کاررفته در تیراندازی را تحویل پلیس دادند.

وی برخورد با مجرمان جرایم خشن را از اولویت‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس و دستگاه قضایی شهرستان دشتستان دانست و تأکید کرد: پلیس ضمن رصد دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز با تشدید اقدامات اطلاعاتی و استفاده از روش‌های علمی کشف جرم،‌ مجرمینی را که امنیت عمومی را به مخاطره انداخته به تیغ عدالت می‌سپارد.

رئیس پلیس دشتستان با ابراز اینکه نقش معتمدان محلی، ‌بزرگان خانواده و ریش‌سفیدان در مناقشات و منازعات اجتماعی بی‌بدیل است تصریح کرد: لازم است این ایفای نقش در کانون‌های خانواده و راهبردهای تقویت سرمایه‌های اجتماعی توسط آسیب‌شناسان اجتماعی و جامعه‌شناسان مورد بازتعریف و واکاوی دقیق قرار گیرد.

سرهنگ رضوی ضمن اعلام آمادگی همکاری پلیس با متخصصان حوزه جامعه‌شناسی و آسیب‌شناسی اجتماعی اظهار کرد: ‌از مراکز دانشگاهی دعوت می‌شود تا با نگاهی علمی به واکاوی علل بروز جرایم خشن در دشتستان بپردازند و راهبردهای پیشگیری‌های مختلف از این نوع بزه خاص و تأثیرگذار در حوزه امنیتی را در دستور کار تحقیقاتی قرار دهند.