آخرین مطالب

تایید خبر آفتاب آب پخش،شورای‌ آبپخش منحل شد

آفتاب اب پخش،با حکم هیئت حل اختلاف شوراهای اسلامی استان بوشهر، به سبب مصوب نشدن بودجه شهرداری‌ها در موعد مقرر، شورای‌های اسلامی شهرهای برازجان و آبپخش در دشتستان منحل شد.

جلسه هیئت حل اختلاف شوراهای اسلامی استان بوشهر ظهر امروز  با حضور استاندار بوشهر، رئیس کل دادگستری، دو تن از نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس و نماینده‌ای از شورای عالی استان بوشهر تشکیل شد.

در این نشست  مشکلات  تصویب بودجه شهرداری‌ها در شوراهای اسلامی برازجان و آب‌پخش در شهرستان دشتستان مورد بررسی قرار گرفت.

یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود با بیان اینکه بودجه شهرداری‌ها باید در موعود مقرر تصویب و  ابلاغ شود اظهار داشت: در اجرای ماده 25 آیین نامه مالی شهرداری‌ها، بودجه سالانه شهرداری ها باید در یک زمان مشخص تنظیم، مصوب و ابلاغ تا زمینه اجرایی شدن آن محقق شود.

وی  حداکثر تصویب بودجه شهرداری‌ها در شورهای اسلامی را اسفندماه دانست و خاطر نشان کرد: به استناد ماده 27 آیین نامه مالی شهرداری‌ها، موعد تصویب نهایی بودجه سالانه به وسیله شورای اسلامی شهر و ابلاغ آن به شهرداری طبق ماده 67 قانون شهرداری‌ها ، حداکثر تا یکم اسفندماه سال قبل تعیین شده است.

این منبع با بیان اینکه شوراهای اسلامی برازجان و آب‌پخش در شهرستان دشتستان در موعود مقرر بودجه شهرداری‌ها را مصوب نکرده‌اند افزود: با توجه به اینکه شوراهای اسلامی شهرهای برازجان و آبپخش در شهرستان دشتستان در موعد مقرر بودجه شهرداری‌ها تصویب نکرده‌اند ، از مصادیق تخلف شورا محسوب شده و در این نشست حکم انحلال آنها صادر شد.

وی بیان کرد:حکم انحلال کلی شوراهای اسلامی برازجان و آب‌پخش زمانی عینیت می‌یابد که هیئت حل اختلاف شوراهای اسلامی مرکزی آن‌را تایید کند.