close
دانلود آهنگ جدید
تقدیر رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، از رئیس آموزش و پرورش منطقه آبپخش
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

تبلیغ شما پذیرفته می شود 09175515688


آخرین عناوین

آفتاب آب پخش، ماریا خویش‌دوست در نشست‌ با رئیس آموزش پرورش منطقه  آبپخش اظهار کرد:  بخش عظیمی از جمعیت کشور را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند و به همین سبب سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنان تضمین‌کننده سلامت حال و آینده جامعه است و توجه به بهداشت این گروه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


یش‌دوست تصریح کرد:  بیش از بیست و سه هزار از دانش‌آموزان شهرستان دشتستان از گروه سنی نوجوانان هستند، به دلیل کامل نشدن مهارت‌ها و شرایط سنی، آسیب‌پذیر و از مهم‌ترین گروه‌های در معرض خطر حوادث، سوانح و نیز خشونت هستند و با اجرای برنامه‌های ارتقای سلامت در نوجوانان، می‌توانیم رفتارهای بهداشتی در این سنین را پایه‌گذاری و نهادینه کنیم.
  وی با اشاره به برنامه سفیران سلامت دانش‌آموزی گفت: دانش‌آموزان چون در سن فراگیری هستند، قادرند آموزش‌های بهداشتی را به خوبی بیاموزند، بکار گیرند و به خانواده و اجتماع انتقال دهند.   
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس یکی از واحدهای مهم شبکه بهداشت و درمان  است که هدف تأمین، حفظ و ارتقای سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی جوانان، نوجوانان و     دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی و تقویت مدیریت نظام ارایه خدمات سلامت به گروه سنی جوانان و نوجوانان را بر عهده     دارد.
کارشناس مسئول واحد نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در این نشست‌ها گفت: برنامه سلامت مدارس از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای در ارتقای سطح سلامت دانش‌آموزان و جامعه برخوردار است.
لیلا نامی‌نظری با تأکید بر انجام مراقبت‌های نوجوانان گفت: ارجاع و معرفی دانش‌آموزان مشکوک به افسردگی و سوء‌تغذیه به  کارشناسان سلامت روان و تغذیه مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت  به ارتقای سلامت دانش‌آموزان کمک می‌کند. 
در این نشست‌ها رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ضمن قدردانی از تعامل و همکاری ادارات آموزش و پرورش شهرستان در اجرای برنامه‌های مشترک  بهداشتی و آموزشی، با اهدای لوح یادبود تقدیر کرد.