نخستین موزه مردم شناسی دشتستان در آبپخش افتتاح شد/تصاویر
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

آخرین عناوین

آفتاب آب پخش،  طی آیینی با حضور جمعی از مسئولان نخستین موزه مردم شناسی دشتستان در آبپخش افتتاح شد.در این موزه شاهد معرفی آثار صنایع دستی، گردشگری و آداب و رسوم مردم آبپخش هستیم


دکتر عبدالله رضایی از اساتید برجسته ادبیات عامیانه استان بوشهر در این مراسم با اشاره اهمیت پرداختن به پیشینیان اظهار داشت:توجه به رسومات گذشتگان و برجسته کردن آنها برای آشنایی با آئین ها و فرهنگ پیشینیان سبب آشنایی نسل جوان با تاریخ گذشته می شود.

وی افزود:متاسفانه آنگونه که شایسته است به فرهنگ های بومی و محلی توجه نشده و جا دارد مسئولان ذیربط نسبت به این مهم اهتمام لازم را داشته باشند.

شهردار آب پخش نیز در این مراسم ابراز داشت:شهر آب پخش با دارا بودن پتانسیل های زیاد در زمینه گردشگری و بوم گردی،می تواند به یکی از قطب های توریستی استان بوشهر به معنای واقعی قرار گیرد.

مهندس اعظم صمصامی افزود:در گذشته اقدام قابل توجهی برای توسعه صنعت گردشگری در شهر آب پخش انجام نشده و نیاز به اقدامات اساسی در زمینه بوم گردی و گردشگری احساس می شود.

وی بیان داشت:تلاش ما در شهرداری آب پخش توسعه مبلمان شهری با اولویت نمادهای بومی و محلی شهر است و در این زمینه اقداماتی صورت گرفته و انشالله برنامه های دیگری نیز انجام خواهد شد.

مهندس صمصامی با تقدیر از اقدام مدیر موزه مردم شناسی محتشم ابراز داشت:این اقدام مبارک را به فال نیک می گیریم و امیدواریم که با حمایت های لازم از این اقدام،زمینه توسعه بیشتر این فضاها در شهر فراهم شود.

مشاور امور جوانان فرماندار دشتستان نیز در این آئین ابراز داشت:گردشگری،جزو سه دسته برتر درآمدزایی در جهان مطرح است و باید تلاش شود این صنعت،در شهرستان دشتستان نیز پویا شود.

دکتر محمد آقایان حسینی افزود:تلاشهایی در سطح شهرستان صورت گرفته ولی کافی نیست و باید با بسیج امکانات و حمایت از سرمایه گزاران در بخش گردشگری،به رونق این صنعت کمک کنیم.

وی از ابوذر محتشمی،مدیر موزه مردم شناسی و اقامتگاه بوم گردی محتشم آب پخش قدردانی کرد.

لازم به ذکر است آدرس موزه مردم شناسی و اقامتگاه بوم گردی محتشم،شهر آب پخش-خیابان ناصرخسرو-کوچه مدرسه علامه طباطبایی می باشد.