آخرین مطالب

۱۲ انبار احتکار خرما به تعزیرات حکومتی استان بوشهر معرفی می‌شود

آفتاب آب پخش، 12 انبار نگه‌داری خرما در استان بوشهر که در سامانه جامع انبارها ثبت نشده، شناسایی شده و یکشنبه آینده پرونده آنها به عنوان احتکار خرما به سازمان تعزیرات حکومتی استان بوشهر ارسال می‌شود.


رضا جمالی ظهر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بوشهر از ثبت انبارها در سامانه جامع انبارها خبر داد و اظهار داشت: تاکنون 2400  مکان استان بوشهر در سامانه جامع انبارها ثبت شده که بخشی از آنها به عنوان انبار محسوب نمی‌شود.

وی با بیان اینکه 726 واحد صنفی در سامانه جامع انبارها ثبت شده گفت: این مکان‌ها پس از بررسی مشخص شد که انبار و یا سردخانه نیست که از سامانه جامع انبارها حذف شد.

معاون نظارت و بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون 164 انبار و سردخانه استان بوشهر در سامانه تایید شده افزود: 12 انبار نگه‌داری خرما در استان بوشهر که در سامانه جامع انبارها ثبت نشده، شناسایی شده و یکشنبه آینده پرونده آنها به عنوان احتکار خرما به سازمان تعزیرات حکومتی استان بوشهر ارسال می‌شود.

جمالی از تشکیل 20 فقره پرونده تخلف در حوزه انبار نگه‌داری کالا در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: انبار محل نگه‌داری کاغذ در استان بوشهر شناسایی شده که به عنوان احتکار کاغذ به زودی پرونده آنها به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا تشدید یافته است خاطرنشان کرد: کالاهای خارجی بدون داشتن پروانه گمرکی مشمول قاچاق کالا می‌شود  که در 2 ماه امسال افزون بر 15 میلیون تومان کالای بهداشتی، آرایشی و دخانی در استان بوشهر شناسایی و کشف شده است.

معاون نظارت و بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان بوشهر با اشاره به اینکه نگه داری کالاها در انبارها باید در سامانه جامع انبارها ثبت شود تصریح کرد: اگر کالاها  در سامانه ثبت نشود مصداق قاچاق و احتکار محسوب می‌شود که انتظار می‌رود صاحبان انبارها در اسرع وقت نسبت به ثبت این مکان‌ها در سامانه جامع انبارها اقدام کنند.