آخرین مطالب

انجام مطالعات پدافند غیرعامل شبکه آبیاری و زهکشی آبپخش در حال بررسی است

افتاب آب پخش، حسین باشی زادگان با توجه به ضرورت مباحث پدافند غیرعامل در پروژه های این شرکت اظهار داشت: اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته که مهمترین آن سطح بندی پروژه ها از لحاظ پدافندی است.


وی به "طرح نکاشت" بعنوان یک اصل پدافندی نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به حجم آب چشمه ساسان، به غیر از استانهای گیلان و مازندران، وزارت نیرو کاشت برنج در بقیه استانها را ممنوع اعلام نموده است.

باشی زادگان تأکید کرد: جهت پیشبرد اقدامات و برنامه های پدافند غیرعامل بایستی قبل از اینکه یک پروژه به بهره برداری برسد، ازهمان ابتدا و مرحله ساخت، زیرساختها، مطالعات و برنامه های پدافندی آن شروع شود.

وی در تصریح این مهم بر تشکیل کمیته ای مشترک، با محوریت معاونت طرح توسعه و حفاظت و بهره برداری در شرکت خبر داد.

سرپرست شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در ادامه بر تحکیم و تثبیت ایستگاه های هواشناسی و هیدرومتری نیز در حوزه پدافندی تأکید و خاطرنشان کرد: ساختار این سازه ها بایستی طوری طراحی شود که دربرابر سیلاب ها مقاومت و سیلاب به آن آسیبی وارد نسازد.

باشی زادگان ساخت و تجهیز اتاقک های نگهبانی جهت استقرار اپراتور در ایستگاههای حساس واحد مطالعات پایه منابع آب را ضروری دانست.

وی در پایان تصریح کرد: پیگیری روند انجام مطالعات پدافند غیرعامل خط انتقال آب شرب کوثر که با بیش از 700 کیلومتر طول یکی از مهمترین خطوط انتقال آب در کشور است، می بایست در دستور کار گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت قرار گیرد.

رییس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر  نیز در این نشست اظهار داشت: انجام مطالعات پدافند غیرعامل سدهای باغان، دشت پلنگ، خاییز، تنگ ارم و شبکه آبیاری و زهکشی آبپخش در دستور کار این شرکت در سال جاری قرار دارد.

مهندس بهمن گشتاسب خاطرنشان کرد: با توجه به وجود سدهای در حال اجرا و در دست بهره برداری در استان بوشهر، انجام پروژه های تحقیقاتی در حوزه پدافند غیرعامل یکی از اولویت های شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر می باشد.

گشتاسب با اشاره به ضرورت آمادگی شرکت در مواقع بحران گفت: لزوم تامین ژنراتور یا مولدهای برق جهت حوزه ستادی و تاسیسات مهم شرکت ضروری به نظر می رسد.