آخرین مطالب

نشست هم اندیشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر باهنرمندان آبپخش/تصاویر

به گزارش آفتاب آب پخش،نشست هم اندیشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر باهنرمندان آبپخش سالن های آمفی تئاتر شهر آبپخش برگزارشد

علی تنگ ارمی بخشدار آبپخش بیان داشت، بخش آبپخش کارنامه هنری درخشانی در سطح استان و منطقه دارد که محصول تلاش هنرمندان برجسته این دیار است.

 

بخشدار آبپخش با تاکید بر ضرورت حمایت از هنرمندان بیان داشت: حمایت از هنرمندان یکی از پیش شرط‌های لازم جهت ارتقای شاخص‌های فرهنگی بخش آبپخش است و ما با جدیت این موضوع را دنبال می‌کنیم.

 مهندس اعظم صمصامی شهردار ابپخش بیان داشت،متاسفانه هنرمندان شهر آبپخش با مشكلات فراوانی دست و پنجه نرم می كنند و امیدوارم در دولت تدبیر و امید و با حمایتهای مدیر كل محترم ارشاد بوشهر شاهد رفع مشكلات این قشر اصیل باشیم.

مهندس صمصامی  از مساعدت های شهرداری آبپخش به گروه های مختلف فرهنگی و هنری سخن گفت و عنوان داشت:از بدو تصدی شهرداری آبپخش مساعدت های مادی و معنوی از هنرمندان كرده ام و این را برای خود افتخار می دانم و با جدیت تا آنجا كه ممكن است ادامه خواهم داد.

وی ادامه داد:البته شهرداری بودجه لازم را برای حمایت از كلیه هنرمندان ندارد و باید فرهنگ و ارشاد از آنها حمایت نماید و ما هم در كنار شما خواهیم بود

فاطمه کرمپور در نشست با هنرمندان و مسئولین انجمن های فرهنگی هنری شهر آبپخش بیان کرد: هنر و فرهنگ مقوله بسیار مهم و تاثیرگذار در جامعه است که نقش اساسی در حل مشکلات دارد.

وی به روحیه انعطاف پذیری بالای هنرمندان اشاره کرد و افزود: با باور و اعتماد به این قشر می توانیم شاهد دستاوردهای بسیار ارزشمندی در حوزه‌های مختلف جامعه باشیم.

کرمپور عنوان داشت: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری علاوه بر ایجاد شور و نشاط جامعه، موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود و هنرمندان در این راستا نقش محوری ایفا می کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: اعتبارات یکی از دغدغه‌های جدی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که امیدواریم با نگاه ویژه مسئولین استانی و شهرستانی این مقوله مهم در بخش فرهنگ و هنر رفع شود.

کرمپور در خصوص کمبودها و نواقصات سالن آمفی تئاتر شهر آبپخش اظهار کرد: با توجه به این که تکمیل و تجهیز این پروژه از محل اعتبارات استانی است در جلسه برنامه و بودجه امسال پیش بینی های لازم انجام شده و با تمام توان این موضوع از طرف اداره کل پیگیری خواهیم نمود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: هنرمندان سرمایه های حوزه فرهنگ و هنر هستند و تلاش خواهیم کرد با آشنایی نزدیک از مشکلات هنرمندان در رفع نیازهای آنها قدم های موثرتری نسبت به قبل برداریم

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان ضمن خیرمقدم به مهمانان و تسلیت به مناسبت شهادت امیرمومنان حضرت علی (ع) گفت: شهر آبپخش با پتانسیل بالفعل از هنرمندان خلاق در رشته های فرهنگی هنری و دینی اسلامی و با وجود امکانات کم همیشه شاهد کسب عناوین متعدد توسط گروه های هنری در رشته های مختلف بوده ایم.

عبدالرضا شنان پور افزود: با توجه به همدلی و تعاملی خوب و صمیمی بین مسئولین انتظار می رود قدم های بهتر و بیشتری در راستای فعالیت های فرهنگی، هنری، دینی و اسلامی برداشته شود که در این راه ما همگام با هنرمندان سراسر شهرستان خواهیم بود و با تمام توان سعی در برطرف نمودن مشکلات و رفع خواسته های به حق هنرمندان قدم برمی داریم.

 

 

 

در این نشست جعفر کازرونی (هنرمند پیشکسوت)،‌ داوود جان امیری (مسئول انجمن هنرهای نمایشی آبپخش)به بیان پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند.

تاسفانه هنرمندان شهر آبپخش با مشكلات فراوانی دست و پنجه نرم می كنند و امیدوارم در دولت تدبیر و امید و با حمایتهای مدیر كل محترم ارشاد بوشهر شاهد رفع مشكلات این قشر اصیل باشیم. عباسی از مساعدت های شهرداری آبپخش به گروه های مختلف فرهنگی و هنری سخن گفت و عنوان داشت:از بدو تصدی شهرداری آبپخش و با حمایت رییس محترم شورا و مسئول كمیسیون فرهنگی هنری شورا مساعدت های مادی و معنوی از هنرمندان كرده ام و این را برای خود افتخار می دانم و با جدیت تا آنجا كه ممكن است ادامه خواهم داد. وی ادامه داد:البته شهرداری بودجه لازم را برای حمایت از كلیه هنرمندان ندارد و باید فرهنگ و ارشاد از آنها حمایت نماید و ما هم در كنار شما خواهیم بود.

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

http://shoaresal.ir/fa/news/34722/شهردار-آبپخش-در-نشست-با-مدیر-كل-ارشاد-اسلامی-استان-بوشهر-شهر-آبپخش-از-دیرباز-مهد-فرهنگهنر-و-ادب-بوده-و-افراد-شاخصی-از-این-خطه-به-استان-معرفی-شده-اند