آخرین مطالب

با حضور فرمانده سپاه دشتستان/جلسه شورای اداری بخش آب پخش برگزار شد+تصاویر

به گزارش آفتاب آب پخش،نشست شورای اداری بخش آب پخش صبح امروزبا حضور فرمانده سپاه دشتستان و به ریاست  مهندس علی تنگ ارمی بخشدار و با حضور اعضای شورای اداری در سالن اجتماعات هنرستان شهدای کربلای4 آبپخش برگزار شد.


 مهندس علی تنگ ارمی با اشاره شعار سال جدید که بنام رونق تولید نامگذاری شده ابراز داشت:تولید پایدار از اولویت های نظام اسلامی در برهه کنونی است و بارها مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور و مسئولان عالی رتبه نظام بر این مهم تاکید کرده اند و بر همه مسئولان اجرایی بخش لازم است در جهت رفع موانع تولید با متقاضیان نهایت همکاری را داشته باشند.

 

وی در رابطه با بحران هجوم ملخ های صحرایی به مناطق جنوبی کشور و استان و شهرستان تصریح کرد:این بحران،سبب می شود بخش کشاورزی ما با مشکل جدی مواجه شود و اگر اقدامی عاجل و همکاری گسترده مردم و نهادهای دولتی صورت نگیرد با تخریب وسیع بخش کشاورزی روبرو خواهیم بود.

بخشدار آب پخش بیان داشت:البته مجموعه دولت و وزارت جهاد کشاورزی پای کارند و اقدامات خوبی صورت گرفته است که امیدوارم با همراهی مردم شاهد رفع این بحران در سریع ترین زمان ممکن باشیم.

مهندس تنگ ارمی افزود:مجموعه سپاه شهرستان هم پای کار آمده اند و همه امکانات خود را برای مقابله با بحران ملخ های صحرایی بسیج کرده اند.

رئیس شورای اداری بخش آب پخش بر لزوم اطلاع رسانی به مردم تاکید کرده و ابراز داشت:دستگاه های اجرایی جهت ارائه خدمات دولت ؛ ارتباط تنگاتنگی با رسانه ها داشته باشند و عملکرد مجموعه خود را به مردم اطلاع رسانی کنند.

بخشدار آب پخش همچنین با بیان اینکه در هر برهه ای از تاربخ که مردم ایران اسلامی کنار هم بوده اند از نشیب های تاریخ با صلابت عبور کرده ایم از مردم شریف آبپخش دعوت کرد جهت اعلام انزجار از رژیم عاضب صهیونیسیتی و محکوم نمودن اقدامات خصمانه آمریکا و متحدانش ؛در راهپیمایی روز جهانی قدس حضوری گسترده و باشکوه داشته باشند.

وی با اشاره به جشن گلریزان ابراز داشت:خانواده های زندانیان جرائم غیرعمد چشم انتظار دستان پرمهر مردم مومن و نوع دوست هستند و از همه مردم می خواهم در این کار خداپسندانه شرکت نمایند.

شهردار آب پخش گفت:خدمت به مردم وظیفه ذاتی دستگاه های اجرایی می باشد و ما نیز جهت تعامل سازنده با نهادها و دستگاه های اجرایی جهت خدمت بیشتر به مردم آمادگی کامل داریم.

 

 

به گزارش  آفتاب آب پخش،مهندس اعظم صمصامی در نشست شورای اداری بخش آب پخش اظهار داشت:خدمت به مردم وظیفه ذاتی دستگاه های اجرایی می باشد و ما نیز جهت تعامل سازنده با نهادها و دستگاه های اجرایی جهت خدمت بیشتر به مردم آمادگی کامل داریم.

صمصامی بیان داشت:خوشبختانه با تعامل میان بخشی در سطح شهرستان در زمان وقوع بحران سیل در کشور،نتایج خوبی حاصل شد و امدوارم این تعاملات تداوم یابد.

شهردار آب پخش ابراز داشت:در حال حاضر دو طرح بزرگ مبارزه با هجوم ملخ های صحرایی توسط جهاد کشاورزی و بسیج ملی مقابله با بیماری فشارخون بالا توسط شبکه بهداشت و درمان در حال انجام است که شهرداری آب پخش با این دو نهاد همکاری داشته و انشالله ادامه خواهد یافت.

وی با تقدیر از تعامل سازنده سپاه پاسداران با دستگاه های اجرایی افزود:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تمام بحران ها و عرصه های حساس نقش آفرینی کرده و به نوعی ثبات و امنیت کشور در تمام زمینه ها با سپاه ارتباط دارد.

مهندس صمصامی با اشاره به راهپیمایی روز قدس ابراز داشت:در برهه زمانی فعلی که دشمنان سعی در غافل کردن مسلمانان از مسئله فلسطین دارند و تمام تلاش خود را برای مصادره کشور مستقل فلسطین بکار گرفته اند،حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس می تواند مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی باشد.

محمد اسماعیل شفیعی در نشست شورای اداری بخش آب پخش اظهار داشت:جمعیت میلیاردی ملخ های صحرایی از امارات و عربستان به سمت جنوب کشور مهاجرت کرده اند و اگر بدرستی با آنها مقابله نشود تا 5 سال مهمان ما خواهند بود.

شفیعی افزود:مجموعه جهاد کشاورزی برای مقابله با این بحران بسیج شده اند و باید مجموعه دستگاه های اجرایی و مردم دست به دست هم دهند تا این آفت،ریشه کن شود.

وی تصریح کرد:ملخ صحرایی بدترین آفت برای مزارع کشاورزی است و همه چیز خور است و به قولی مزارع را نابود می کند و باید تا دیر نشده همه کشاورزان همکاری مجدانه نمایند.

شفیعی خاطرنشان کرد:هر ملخ 180 تا 200 تخم می گذارد و اگر مبارزه اصولی صورت نگیرد،جمعیت آنها افزایش خواهد یافت و نخیلات را با تهدید جدی مواجه خواهد کرد.

رئیس جهاد کشاورزی آب پخش بیان داشت:از 16 اردیبهشت ماه،مبارزه را آغاز کرده ایم و به صورت زمینی و هوایی سمپاشی کرده ایم و انشالله با جدیت ادامه خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد:ملخ بالغ می تواند روزانه 200 کیلومتر پرواز کند و 2 گرم غذا بخورد و بهترین راه مبارزه با آن،سمپاشی هوایی است.