آخرین مطالب

شورای شهر آب پخش احداث یک پلاتو را برای جامعه تئاتری متقبل شد

آفتاب آب پخش، با پیگیری برخی هنرمندان در شهر آبپخش شورای اسلامی این شهر احداث یک پلاتو را برای جامعه تئاتری آن متقبل شده که امیدواریم این مهم در سال جاری اجرایی شود.


فاطمه کرمپور پیش از ظهر امروز در این ارتباط بیان کرد: انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر در سال ۱۳۹۷ با تاکید بر تولید آثار فاخر و موثر در جامعه پیرامونی فعال‌تر از پیش اقدام و از گروه‌های نمایش استان حمایت کرده است.

وی افزود: این شمار نسبت به سال گذشته در تولید تعداد، اجرا و حضور تماشاگر رشد ٢٠ درصدی داشته است.

کرمپور از خانواده شریف هنر تئاتر استان بوشهر جهت همکاری و همراهی در اجرای برنامه ها تشکر نمود و افزود: به امید رشد و بالندگی هر چه بیشتر تئاتر در سال ١٣٩٨، انشاءالله بتوانیم سال پر رونقی در حوزه تولید و اجرا جهت ایجاد شور و نشاط در جامعه بپردازیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه به ارائه گزارش در این ارتباط پرداخت که به شرح زیر می باشد:

الف) تماشاخانه ها

تاسیس تماشاخانه های جدید

احداث و تجهیز تماشاخانه‌ها به عنوان زیرساخت مهم اجرای تئاتر در سالهای اخیر مورد توجه بوده است به همین سبب در سال ۹۷ دو موضوع مهم در این رابطه پیگیری شد. تلاش برای راه اندازی چهارمین پلاتو مجموعه تئاتر شهر بوشهر که اگر چه از نظر فنی به پایان نرسید ولی وارد لیست برنامه ها شد و هم اکنون تعدادی از گروها برای تمرین از آن استفاده می کنند.

 علاوه بر این پروژه تبدیل سالن روباز مجتمع فرهنگی هنری بوشهر به یک سالن استاندارد که از سال ۹۵ کلید زده شده بود به مرحله آخر رسید و طبق توافقات به عمل آمده و نیز وعده استاندار بوشهر و نیز وزیر محترم ارشاد، نیمه اول امسال شاهد افتتاح این سالن خواهیم بود. انجمن هنرهای نمایشی پیگیر مسائل اجرائی است و طرح ها ،نقشه ها و جریانات فنی را برای آغاز کار ارائه کرده است.

 نیز، تماشاخانه جزیره خارگ علیرغم اینکه از نظر امکانات نوری و خنک کننده به نقطه معلومی نرسیده است اما گروهای تئاتر جزیره هم اکنون از آن استفاده می کنند. امیدواریم در نیمه نخست ۹۸، نقایص این سالن مرتفع گردد.

پلاتو شهر جم نیز در سال ۹۷ به لیست تماشاخانه های استان اضافه شد.

پلاتو شهر کاکی مراحل نهایی خود را طی می کند و امیدواریم در سال ۹۸ رسما افتتاح شود.

نکته مهمی که با پیگیری برخی هنرمندان در شهر آب پخش صورت گرفت، شورای شهر پذیرفت که در این منطقه یک پلاتو برای جامعه تئاتری احداث نماید. قدم اول آن توسط شورا برداشته شده، امیدواریم در سال ۹۸، وارد مراحل اجرایی شود.