آخرین مطالب

جوان آب‌پخشی فرشته نجات3بیمار شد/پنجمین اهدای عضو در بوشهر

آفتاب آب پخش، زنده‌یاد عادل کشتکار جوان 31 ساله اهل شهر آب‌پخش به دلیل تصادف با موتورسیکلت دچار خونریزی مغزی و به دنبال آن  مرگ مغزی شد کبد ، دو کلیه  و دریچه‌های قلب وی در بیمارستان شهید گنجی برازجان برداشت و برای پیوند به بیماران نیازمند به شیراز ارسال شد.


علیرضا باقری اظهار داشت : با اعلام خبر  وجود بیمار با علائم مرگ مغزی و تائید نهایی تیم تخصصی اهدای عضو و رضایت خانواده زنده‌یاد عادل کشتکار جوان 31 ساله اهل‌آب‌پخش، مقدمات لازم برای برداشت اعضای بدن این بیمار فراهم شد.

برداشت کبد، کلیه‌ها و دریچه‌های قلب

مسؤول مرکز فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد:  بامداد  روز جمعه ۲۴ خردادماه با حضور تیم اعزامی از شیراز،عملیات برداشت کبد و دو کلیه به  همراه دریچه‌های قلب در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان انجام گرفت.

وی با بیان اینکه این پنجمین اهدای عضو استان در سال جاری است، ادامه داد: اعضای برداشت شده جهت پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان بوعلی‌سینا شیراز ارسال شد.

خانواده 6 بیمار مرگ مغزی به اهداء عضو رضایت دادند

باقری با اعلام اینکه در سال جاری از 10 بیمار مرگ مغزی در استان، خانواده شش بیمار به اهدای عضو رضایت دادند که پنج برداشت عضو در خود استان صورت گرفته است، اضافه کرد: رضایت به‌موقع خانواده‌های  بیمار مرگ مغزی و  اعتماد آنها ، ارگان‌های اهدا شده با کیفیت بهتری به فرد نیازمند پیوند زده می‌شود و نقش به‌سزایی در نجات جان هموطنان نیازمند به اهدای عضو دارد.

491 بوشهری پیوند عضو دریافت کردند

وی  با اعلام اینکه تاکنون در استان بوشهر ۴۹۱ نفر پیوند عضو دریافت کردند، ادامه داد :  از این تعداد ۴۴۵ نفر آنها از بیمار مرگ مغزی عضو گرفته‌اند که  اهمیت فرهنگ‌سازی اهدای عضو را پیش از پیش نمایان می‌سازد.

برداشت اعضای بدن 54 بیمار مرگ مغزی

مسؤول مرکز فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد : تاکنون اعضای بدن ۵۴ بیمار مرگ مغزی در استان بوشهر برداشته شده و برای پیوند به بیماران نیازمند، به استان‌های دیگر ارسال شده است و تعداد دیگری نیز در بیمارستان‌های خارج از استان،مرگ مغزی آنها توسط تیم پزشکی تأیید و اعضای بدن آنها اهدا شده است .

وی افزود: در آموزه‌های دینی همواره بر نیکوکاری و نوع‌دوستی و مورد آزمایش الهی قرار گرفتن کسانی‌که ایمان آورده‌اند تأکید شده است و مواجهه با مرگ مغزی نیز مثال عینی برای این موضوع است.

فرهنگ اهداء عضو ترویج شود

باقری با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ اهدا عضو نیازمند همکاری همه سازمان‌ها و نهادها است ،ابراز داشت : در همین راستا  با تأسیس انجمن اهدا عضو بوشهر که با هدف مددکاری خانواده‌های اهدا کننده و همچنین کمک به فرهنگ‌سازی اهدای عضو بنا شده است، انتظار داریم خیرین و مردم عزیز با کمک‌های نقدی خود این انجمن را حمایت کنند .

نقش خانواده بیمار مرگ مغزی در زندگی بخشیدن به بیماران نیازمند

وی با توصیه به خانواده‌های اهدا کننده عضو با اعلام اینکه خداوند انتظار دارد بندگانش به یکدیگر نیکی کنند، بیان داشت : همان‌طور که در سوره مائده بر اهمیت جان انسان توسط انسان دیگر اشاره شده و در سوره عنکبوت نیز فرموده است که  تمامی انسان‌هایی که ایمان آورده‌اند را در معرض امتحان قرار می‌دهد و فارغ از همه موارد خانواده‌هایی که می‌توانند با تصمیم خود جلوی یتیم شدن فرزندان و یا بیوه شدن یک زن را بگیرد و چندین خانواده را  از مصیبت نجات بدهد نباید به انجام  این کار بزرگ شک کرد .

جوان آب‌پخشی فرشته نجات شد

به گزارش فارس، زنده‌یاد عادل کشتکار جوان 31 ساله اهل شهر آب‌پخش دشتستان به دلیل تصادف با موتورسیکلت دچار خونریزی مغزی و به دنبال آن  مرگ مغزی شد که بامداد امروز کبد ، دو کلیه  و دریچه‌های قلب وی در بیمارستان شهید گنجی برازجان برداشت و برای پیوند به بیماران نیازمند به شیراز ارسال شد.

این پنجمین عمل اهدای عضو در سال 98 و به صورت کلی، پنجاه و چهارمین عمل اهدا عضو در استان بوشهر است.