آخرین مطالب

مبارزه با ملخ‌ها در «آب‌پخش» ادامه داد/ نخیلات در معرض خطر هستند

آفتاب آب پخش، رئیس جهاد کشاورزی آب‌پخش گفت: روند سمپاشی و مبارزه با آفت ملخ صحرایی در بخش آب‌پخش همچنان ادامه دارد و علی‌رغم اقدامات مناسب همچنان خطر نخیلات را تهدید می‌کند.


مبارزه با ملخ‌های صحرایی در بخش آب‌پخش همچنان با شدت  ادامه دارد و مقابله با این آفت در اراضی آلوده به‌صورت مستمر در حال انجام است که تاکنون روند رو به رشد و مثبتی را در این زمینه شاهد بوده‌ایم.

رئیس جهاد کشاورزی آب‌پخش افزود : مدتی است دسته‌های ملخ صحرایی به این منطقه هجوم آورده  و کشاورزان ما را تا حدودی تهدید نموده است که  با هماهنگی‌های انجام شده و  در جهت مبارزه شبانه‌روزی با این آفت در منطقه و طبق پایش‌های صورت گرفته تاکنون خسارت چندانی به حوزه کشاورزی و نخیلات وارد نشده و  تلاش خواهیم کرد از ایجاد خسارت توسط این آفت خطرناک جلوگیری شود.

وی ابزار داشت : از بدو هجوم ملخ‌ها اقداماتی که نیاز بود توسط مجموعه جهاد کشاورزی، شهرداری، ادارات بخش، بخشداری آب‌پخش  و بخشدار به‌عنوان رییس ستاد بحران بخش جهتِ مبارزه با این آفت انجام شود، به‌صورت کامل صورت پذیرفت.

شفیعی عنوان کرد: انجام هماهنگی‌های لازم با دستگاهای اجرایی، شهرداری و دهیاری‌های تابعه و بهره بردن از تمام ظرفیت‌های بخش در راستای مبارزه با این آفت که در همین خصوص قریب به 50 دستگاه تراکتور و هماهنگی برای در اختیار گذاشتن  پیکاپ و خودروهای موردنیاز جهت نظارت گشت و به‌کار گرفتن تعدادی نیروی انسانی جهت کمک و به مرکز جهاد کشاورزی، ارتباط مؤثر با باغ‌داران و کشاورزان جهت همکاری با مجموعه جهاد، نظارت روزانه بر عملکرد زحمت‌کشان این عرصه اشاره نمود.

شفیعی با تقدیر از همکاری‌های خوب بخشداری آب‌پخش افزود: اقدامات خوبی  در جهت اخذ امکانات لازم  (هواپیما سمپاشی و دستگاه  ulvپاش ) انجام گرفت که سبب شد در زمینه تأمین موارد مورد نیاز  به مراتب مشکل  کمتری را داشته باشیم، اما این آفت به دلیل مهاجرت و جابه‌جایی‌هایی که روزانه انجام می‌دهد نخلستان‌های آب‌پخش را همچنان تهدید می‌کند.

وی افزود: امیدواریم با همت دسته جمعی که در نگین سبز استان بوشهر شاهد هستیم از این دوره گذر نیز به راحتی عبور خواهیم کرد .

فارس