آخرین مطالب

۷۳۰ هزار اصله نخل در شبکه آب‌پخش آبیاری شد

آفتاب آب پخش- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر، از اتمام این دور آبیاری شبکه آبپخش تا پیش از فصل برداشت محصول خبر داد.


عبدالطیف عباسی نژاد در بازدید از شبکه های آبیاری و زهکشی آبپخش اظهار داشت: این معاونت به منظور نظارت بر روند توزیع آب در شبکه های آبیاری و زهکشی، بازدیدهای میدانی به صورت مستمر را در دستور کار خود دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات انجام شده و بازدیدهای هفتگی، روند توزیع آب در این شبکه با رضایت کشاورزان همراه بوده است.


معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر ابراز امیدواری کرد: پیش بینی می شود این دور آبیاری تا پیش از فصل برداشت محصول به پایان رسد.

عباسی نژاد با اشاره به ورود روزانه ۱.۲ میلیون مترمکعب آب به شبکه آبیاری آبپخش افزود: در این دور آبیاری که از ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ آغاز شده است، تا کنون حدود ۳۵ میلیون مترمکعب آب به بهره برداران تحویل داده شده است.

وی تصریح کرد: تا امروز تحویل آب به بیش از ۷۳۰ هزار اصله نخل انجام شده است و با توجه به تقویم آبیاری پیش بینی می شود این دور آبیاری در زمان مقررر به پایان رسد.


معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در ادامه به بازدید از ایستگاه پمپاژ نخلستان پرداخت و روند عملیات نگهداری و تعمیر این ایستگاه را مورد بررسی قرار داد.

عباسی نژاد گفت: ایستگاه پمپاژ نخلستان برای جبران بخشی از نیاز آبی شبکه ی آبیاری دالکی استفاده می‌شود.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، تا هفته آینده عملیات سرویس و تعمیرات لازم پمپ ها و همچنین لایروبی حوضچه پمپاژ انجام خواهد شد و تزریق آب به شبکه آغاز می گردد.


عباسی نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود آب شبکه دالکی، با در مدار قرار گرفتن ایستگاه پمپاژ نخلستان و تلفیق آن با آب پایه شبکه، نیاز آبی این شبکه آبیاری دالکی جبران خواهد شد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با اشاره به مشکلات فرآیند تهیه قطعات جهت نگهداری و سرویس پمپ های ایستگاه پمپاژ اظهار داشت: علیرغم در دسترس نبودن قطعات و همچنین هزینه های بالای آن، تدابیری اندیشیده شده تا این عملیات طبق زمانبندی پیش بینی شده انجام شود و ایستگاه در مدار بهره برداری قرار گیرد.

کد خبر