آخرین مطالب

افتتاح اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان منطقه آب پخش آغاز شد/تصاویر

آفتاب آب پخش،هر اندازه که اوقات فراغت برنامه ریزی شده، می تواند به رشد و تعالی نوجوانان و جوانان کمک کند


به گزارش آفتاب آب پخش،با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش آب پخش، معاون پرورشی و تربیت بدنی، کارشناس پرورشی منطقه، مدیر دبستان دخترانه هاجر و معلمان افتتاحیه اوقات فراغت در حسینیه محله بهرام آباد برگزار شد.

در این مراسم تلاوت قرآن، اجرایی سرود و سخنرانی رئیس اداره بخشی از برنامه های این مراسم بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش در آیین افتتاح فعالیت های تابستانی ضمن اشاره به آغاز فعالیت پایگاه های تابستانی گفت: تابستان امسال  برنامه های خوبی برای اوقات فراغت دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

اکرم پاپری اظهار داشت: هر اندازه که اوقات فراغت برنامه ریزی شده، می تواند به رشد و تعالی نوجوانان و جوانان کمک کند، به همان اندازه نداشتن برنامه در روزهای بلند تابستان و رها شدن فرزندان به حال خود آسیب زا و بحران ساز است.

پاپری بیان داشت: والدین باید آگاه باشند که مهارت های ورزشی باعث تخلیه تنش در فرزندان می شود و بی توجهی به این امر، عامل کم تحرکی، دیابت و بسیاری دیگر از معضلات جسمی و روحی می شود. همچنین در دنیایی که دسترسی به اینترنت به آسانی صورت می گیرد، جذب نوجوانان و جوانان به گروه های مجازی، بحران زا است و آنان را به رفتارهای پرخطر سوق می دهد.

وی گفت: امسال سعی کرده ایم اوقات فراغت دانش آموزان را پربارتر از سالهای قبل برگزار کنیم تا دانش آموزان از لحاظ تعلیم و تربیت در تابستان نیز فعال باشند

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش نیز اضافه کرد: اوقات غنی سازی فراغت یکی از محورهای اصلی برنامه کاری آموزش و پرورش را تشکیل می دهد.

علی صمصامی تصریح کرد: برای غنی سازی اوقات فراغت در پایگاه های تابستانی مدارس آب پخش نشست های مختلفی در آموزش و پرورش تشکیل شده تا بستر مناسب به منظور اجرای برنامه های مختلفی که برنامه ریزی و تدوین شده فراهم آید.

صمصامی گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت امسال مجوز پایگاه تابستانی در مدارس شهری و روستایی در حال صدور است تا مدارس به صورت خودگردان با توجه به امکانات، نیاز و علایق دانش آموزان اقدام به برگزاری کلاس های مختلف کنند.