آخرین مطالب

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر/حل مشکل سندهای مالکیت در آبپخش

آفتاب آب پخش، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر یادآور شد: براساس قانون، از سال 99 به سندهای دفترچه ای املاک خدمات ارائه نمی شود، از این رو تقاضا داریم شهروندان در فرصت باقی مانده نسبت به تک برگ کردن اسناد ملکی اقدام نمایند.


وی با بیان اینکه از سال 89 رویکرد جدی در زمینه الکترونیکی شدن فعالیت های ثبت اسناد شروع شد که یکی از این موارد صدور سندهای تک برگ بود ادامه داد: سندهای تک برگ با احراز دقیق مالکیت و مختصات ملکی، دعاوی حقوقی را برطرف می کند.

پیرهادی با اشاره به اینکه ایمن بودن سند تک برگ از مزایای دیگر آن است که در صورت بروز حوادث، نسخه ای از آن در آرشیو الکترونیکی سازمان موجود است، ادامه داد: اکنون تبدیل سندهای دفترچه ای به تک برگ در دفاتر اسناد رسمی با هزینه 50 هزارتومان انجام می شود که پس از پایان مهلت قانونی در سالجاری، امکان دارد هزینه آن افزایش یابد که انتظار می رود شهروندان از فرصت موجود بهره ببرند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک بوشهر خاطرنشان کرد: تاکنون 220 هزار سند دفترچه ای در استان تک برگ شده که با توجه به سوابق موجود، به نظر می رسد حدود 200 هزار سند دفترچه ای دیگر در دست مردم است که مهلت تبدیل آن به تک برگ تا پایان سال 98 است.

 

حل مشکل سندهای مالکیت در آبپخش

وی درباره مشکل صدور سند در شهر آبپخش نیز گفت: در آبپخش اراضی به نام وزارت راه و شهرسازی است و طی نشستی که نماینده دشتستان با این وزارتخانه داشته، موافقت آنها را اخذ کرده تا سندهای عرصه و اعیان به نام مالکین صادر شود و این مهم در دستور کار قرار گرفته است.