آخرین مطالب

دیدار مدیران و معاونین شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با امام جمعه آب پخش/تصاویر

به گزارش آفتاب آب پخش، مدیران و معاونین شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر و شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان به مناسبت هفته صرفه جویی با امام جمعه آب پخش دیدار کردند.


جلوگیری از حفر چاه های غیر مجاز، تغییر الگوی کشت، مشارکت مردم مدیریت مصرف بهینه آب و تغییر روش های آبیاری از محورهای مهم این نشست می باشد.


رییس اداره منابع آب شهرستان دشتستان اظهار داشت: مدیریت منابع آب زیرزمینی و صیانت از این منابع ارزشمند یکی از مهمترین ماموریت های این اداره می باشد.

مهندس نعمت اله نجاتی افزود: شهرستان دشتستان بیشترین تعداد چاه های غیرمجاز را دارد و تنویر افکار عمومی در جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز ضروری است.


مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر نیز با توجه به اینکه در حال حاضر آبیاری در شبکه های آبپخش انجام است، اظهار داشت: در سال آبی جاری با برنامه مدون و نظارت مستمر، آبیاری در شبکه های تحت پوشش این شرکت با درصد رضایتمندی بالای بهره برداران همراه بوده است.


مهندس سید مهدی موسوی خاطرنشان کرد: همراهمی کشاورزان و باغداران در روند انجام آبیاری و پرداخت آب بها موجب افزایش توان این شرکت در حوزه تعمیر و نگهداری از کانال ها و سامانه های انتقال و خدمت رسانی بهتر خواهد بود.


در ادامه مهندس محمدرضا جهانشاهی با اشاره به نقش پررنگ روحانیون در تنویر افکار عمومی گفت: با توجه به مصرف حدود 90 درصد از آب استان در حوزه کشاورزی، جامعه روحانیت می تواند با روشنگری و بیان واقعیات در مسیر افزایش بهره وری کمک شایانی نماید.