آخرین مطالب

آئین تکریم و معارفه ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر برگزارشد/تصاویر

آفتاب آب پخش،معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران از کاهش زمان ترخیص کالا در گمرک‌ها خبر داد و گفت:هر چه زمان ترخیص کالا در گمرک‌ها کاهش یابد هزینه‌های بخش تجارت و صنعت نیز پایین می‌آید.

بوشهر| زمان ترخیص کالا در گمرک‌های کشور کاهش یافت+تصاویر

 در آئینی ظهر امروز با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران، فعالان اقتصادی و مسئولان استان بوشهر مدیرکل جدید گمرک بوشهر معرفی شد.

در این آیین با تجلیل از منصور بازیار، بهروز قره‌بیگی به عنوان ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر معرفی شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران در این آیین با تاکید بر تسریع ترخیص کالا از گمرکات اظهار داشت: در تجارت باید تسهیل‌گری مورد توجه قرار بگیر چراکه این مهم سبب کمک به صنعت، اقتصاد و تجارت می‌شود.

احمد ذاکری با بیان اینکه فناوری و تکنولوژی‌های روز در دستور کار جدی گمرک است افزود:در این زمینه بکارگیری دستگاه‌های ایکس‌ری در برنامه دولت و گمرک جمهوری اسلامی ایران است که تحقق این مهم علاوه بر شفاف سازی در مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از عرصه‌های مهم کشور نیز تاثیرگذار است.

وی، با اشاره به اینکه هر چه زمان ترخیص کالا در گمرک‌ها کاهش یابد هزینه‌های بخش تجارت و صنعت پایین می‌آید گفت: دستور العمل‌های خوبی در  حمایت از تولید مورد توجه قرار دارد و فعالان حوزه اقتصاد و تجارت خوشنام می‌توانند از تسهیلات ویژه و ضمانت‌های بانکی حتی در موضوع ارزش افزوده برخوردار شوند.

ذاکری بیان کرد: این طرح گمرکی تا 7 مرداد ماه اعتبار دارد که تلاش برای تمدید آن تا پایان سال در حال انجام است.