آخرین مطالب

بازار فروش محصولات تولیدی بانوان کارآفرین آب پخشی فراهم شود

آفتاب آب پخش- مریم آذرشب  درنشست با بانوان کار آفرین آب پخشی اظهار داشت: توسعه و تقویت اشتغال در بخش بانوان با جدیت دنبال می‌شود.


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر بر مهارت‌آموزی و اشتغال بانوان تاکید کرد و افزود: در صورت حمایت از بانوان مهارت‌آموز، زمینه اشتغال آن‌ها فراهم می‌شود.

آذرشب خاطرنشان کرد: دغدغه اصلی بانوانی که کسب‌وکار راه‌اندازی کرده‌اند نبود بازار فروش برای محصولات تولیدیشان است که در تلاش هستیم با شبکه‌سازی و ایجاد خوشه اشتغال در حوزه  گردشگری و محصولات و مشتقات نخلداری وصنایع دستی ، این بازار را برای آن‌ها ایجاد کنیم.با توجه به گستردگی فعالیت‌های حوزه زنان و خانواده نیاز به شکل گیری ارتباطات و مشارکت همه دستگاه‌ها و بخش‌های دولتی و خصوصی برای نتیجه بخش بودن کارها و برنامه‌ها است.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی به تنهایی و بدون همراهی فعالان بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و خصوصی و همراهی و تعامل متقابل قادر به انجام فعالیت‌ها ی موفق در این حوزه نخواهند بود.


آذرشب گفت: در استان بوشهر تمرکز و تاکید ویژه ای بر فعالیت‌های زنان سرپرست خانوار بویژه از سوی استاندار استان وجود دارد.

 

وی بیان کرد: از موضوعاتی مهم در حوزه زنان سرپرست خانوار به غیر از توانمند سازی اقتصادی، توانمند سازی فرهنگی و اجتماعی آنها است که بدون آن در توانمندسازی اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار برای این بانوان به نتیجه نخواهیم رسید و لازم است که در این زمینه ورود بیشتری صورت گیرد.


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهری تصریح کرد: زنان سرپرست خانوار با توجه به شرایط، ریسک پذیری کمی دارند و این امر نیاز به کار بیشتر در این حوزه و تلاش در راستای افزایش سطح اعتماد به نفس در این بانوان را می‌طلبد.

آذرشب یادآور شد: از کارهای اجرا شده امسال طرح جامع توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار بود که به صورت تفاهم نامه سه جانبه بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با مجری گری جهاد دانشگاهی منعقد و به استان‌ها ابلاغ شده است.آذرشب گفت: بخش دولتی باید با کاهش بوروکراسی اداری و با نگاهی تسریع و تسهیل گرانه در کار تولیدکنندگان و کارآفرینان به اشتغالزایی کمک کنند و روند کار در دستگاه‌های دولتی برای کمک به کارآفرینان تسریع در امور واگذارشده باشد.


   مهندس تنگ ارمی بخشدار آب پخش اظهار داشت: توسعه اشتغال و کارآفرینی از سیاست های دولت دوازدهم است و حمایت از اشتغال بانوان و کارآفرینی آنها نیز از اولویت‌های دولت محسوب می شود.وی افزود: ایجاد شغل در جامعه بسیار اهمیت دارد و موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

بخشدار آبپخش تصریح کرد: بیکاری بزرگترین عامل بروز ناهنجاری های اجتماعی است و اساس آسیب های مختلف در جامعه است.اشتغال بانوان از سیاست های دولت است و اشتغال زنان سرپرست خانوار در اولویت قرار دارد.


وی تاکید کرد: برای اشتغالزایی بانوان اهتمام ویژه شود و برای کارآفرینی آنها تسهیلات کم بهره لحاظ شود.

دراین نشست تعدادی از از کار آفرینان  بخش آب پخش  مشکلات حوزه کاری خود را مطرح کردند.