آخرین مطالب

استخدام ۷۸۶ نفر در آموزش و پرورش استان بوشهر+جزئیات

آفتاب آب پخش،وی با بیان اینکه بر اساس رأی دیوان عدالت اداری بومی گزینی از شرایط پذیرش استخدام آزاد حذف شده است یادآور شد: از ۴۱۴ سهمیه اختصاصی آموزش و پرورش استان ۲۴۸ مرد و ۱۶۶ زن خواهد بود.


رئیس گروه طرح و برنامه آموزش و پرورش استان بوشهر از سهمیه ۷۸۶ نفری آموزش و پرورش استان در استخدام آزاد و دانشگاه فرهنگیان در سال جاری خبر داد.

به گزارش « آفتاب آب پخش»؛ حمدالله اژدری اظهار داشت: از این تعداد سهمیه عنوان شده، ۴۱۴ نفر در استخدام آزاد و ۳۷۲ نفر در دانشگاه فرهنگیان می‌توانند جذب آموزش و پرورش استان شوند.

وی به مجوز ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفری استخدام آزاد آموزش و پرورش در کشور اشاره کرد و گفت: استان بوشهر ۲.۵ درصد از این تعداد که معادل ۴۱۴ نفر است را به خود اختصاص داده است.

رئیس گروه طرح و برنامه آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: طبق برنامه ریزی آموزش و پرورش استان، بیشترین تعداد سهمیه در نظر گرفته شده در آموزش ابتدایی فعالیت خواهند کرد.

اژدری تصریح کرد: ۲۰۷ آموزگار ابتدایی، ۱۸ دبیر، ۳۵ هنرآموز، ۳۴ مربی پرورشی و مشاور و همچنین ۲۰ معلم تربیت بدنی و مراقب سلامت از نیازسنجی تعیین شده سهمیه استخدام آزاد آموزش و پرورش استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه بر اساس رأی دیوان عدالت اداری بومی گزینی از شرایط پذیرش استخدام آزاد حذف شده است یادآور شد: از ۴۱۴ سهمیه اختصاصی آموزش و پرورش استان ۲۴۸ مرد و ۱۶۶ زن خواهد بود.

رئیس گروه طرح و برنامه آموزش و پرورش استان بوشهر همچنین به سهمیه ۳۷۲ نفری دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: از این تعداد، ۲۲۲ نفر آموزگار ابتدایی، ۸۱ دبیر، ۴۰ نفر مربی پرورشی و تربیت و همچنین ۱۴ هنرآموز خواهد بود که ۱۲۲ نفر آن مرد و ۱۰۰ نفر آن زن تعیین شده است.

اژدری با بیان اینکه برای استخدام در دانشگاه فرهنگیان کسب نمره علمی ۶۵۰۰ الزامی است، اضافه کرد: شرایط بومی گزینی بر اساس ضوابط قطب بندی و ضرایب اختصاص داده شده به نیروهای بومی در جذب نیروهای دانشگاه فرهنگیان لحاظ خواهد شد.

وی به زمان برگزاری آزمون استخدامی اشاره کرد و گفت: زمان دقیق ثبت نام و برگزاری آزمون متعاقباً اعلام خواهد شد و افراد علاقمند می‌توانند با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان پیگیر زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش باشند.

رئیس گروه طرح و برنامه آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: نبود ظرفیت خوابگاهی مناسب برای دانشگاه فرهنگیان استان، سهمیه اختصاصی استان در دانشگاه فرهنگیان را کاهش داده است و نیاز به همراهی مسؤولان استانی در حل این مشکل است.