آخرین مطالب

مراسم تجلیل از خبرنگاران در بخشداری آبپخش برگزار شد/تصاویر

آفتا ب آب پخش، مهندس علی  تنگ ارمی  صبح امروز در آئین تجلیل از خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران منادیان آزادی اطلاعات هستند و با عمل به رسالت‌های سنگین خود نقشی انکارناپذیر در ارتقای دانش عمومی جامعه ایفا می‌کنند.


وی افزود: صداقت، شفافیت در کار،‌ امانتداری و تعهد به جامعه از ویژگی‌های یک خبرنگار شاخص است و همه خبرنگاران آب پخش این ویژگی‌ها را دارا هستند.
بخشدار آبپخش خاطرنشان کرد: تقویت روحیه مطالبه‌گری مردم از رسالت‌هایی است که رسانه‌های یک جامعه به عهده دارند و با عمل به این رسالت جاده توسعه جامعه هموار می‌شود.

 

توسعه اشتغال در بخش آبپخش

بخشدار آب پخش  از اجرای برنامه های جامع و مدونی برای تحول نظام مند اشتغال روستایی خبر داد و افزود:  امید داریم با تلاش به این مهم دست پیدا کنیم.

تنگ ارمی بیان داشت؛ایجاد اشتغال موثر یکی از دغدغه های این روزهای جامعه هست و  با توجه به نامگذاری سال ۹۸ به سال رونق تولید و نظر به توجه و تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس محترم جمهور  بر ایجاد اشتغال و تسهیل در آن بر لزوم همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی در این راستا با جدیت کامل در حوزه های مربوط تاکید نمود.

نماینده عالی دولت در بخش در ادامه گفت؛ با ایجاد کار آفرینی و اشتغال در مجموعه کمیته امداد علاوه بر اینکه باعث رشد اقتصادی میشود وابستگی مددجویان از کمیته امداد به حداقل خود رسانیده می شود.جهت تحقق این امر تسهیل در امورات و همکاری با این قشر جامعه را می طلبد .


پروژه ساخت ساختمان بخشداری آبپخش/ساختمان کمیته امداد آبپخش/ساختمان بهزیستی آبپخش
تنگ ارمی با بیان اینکه چندین سال است ساختمان بخشداری آبپخش که جزو پروژه های با اهمیت از منظر اجرا؛ محسوب می شود گفت؛ پس از پیگیری فراوانی که با مرکز استان و شهرستان انجام شد توانستیم مجوز ساخت ساختمان بخشداری آبپخش را با اعتباری چند میلیاردی بگیریم.

وی همچنین از شروع بکار پروژه ساختمان کمیته امداد آبپخش، و جذب اعتبار لازم جهت تکمیل ساختمان بهزیستی آبپخش خبر داد و بر لزوم تقویت زیرساخت ها در بخش آبپخش تاکید نمود.
و ابراز امیدواری کرد که با پیگیری های بسیار زیاد و تلاش های وافری که در حال انجام و بعضا انجام خواهد شد نسبت به تقویت شاخص های توسعه ای در آبپخش اقدامات جدی ای به منصه اجرا برسد‌.

آب شرب در شهر آب پخش وروستا ها
تنگ ارمی حل مشکلات روستاها و شهر آب پخش تاکید نمود و گفت تلاش های زیادی برای ارتقاء کمی و کیفی حوزه های مختلف در آب پخش صورت گرفته که بعضاً در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه رسیده اند.

رفع مشکل آب شرب روستاهای میاندشت ، بنارسلیمانی ، بنارآزادگان ، دشتی اسماعیل خانی و آبادی گناوکان ... از جمله اقدامات وتلاش های صورت گرفته در این مدت است

 

بخشدار آب‌پخش با اشاره به فرسودگی و قدمت بالای بخشی از شبکه توزیع آب شهری در آب‌پخش بیان داشت: این فرسودگی موجب شکستگی های مداوم، نارسایی و هدر رفت آب می شود و مشکلات زیادی را برای مسؤولین و شهروندان ... ایجاد کرده است که  با اقدام، صورت گرفته  مشکلات اهالی  بخش آب پخش حداقل ممکن کاهش یابد.

وی در ادامه افزود: پیگیری جهت نوسازی شبکه‌های فرسوده از مهمترین برنامه های بخش بود که در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته و تخصیص اعتبارات لازم، عملیات اجرایی اصلاح و بازسازی 6 کیلومتر خط شبکه آبرسانی شهر آبپخش  آغاز شده و طبق برنامه زمان بندی با اولویت رفع مشکلات نقاط بحرانی به بهره برداری خواهد رسید.
بخشدار آب‌پخش تصریح کرد: با توجه به شروع عملیات احداث آب شیرین کن در بخش آبپخش و نوسازی شبکه آب این شهر و همچنین تکمیل حفاری و تجهیز چاه آبرسانی به شهر آبپخش انتظار می‌رود که کم ترین میزان قطعی آب را در سالجاری داشته باشیم.


اقدامات دولت باید به بهترین نحو به اطلاع مردم رسانیده شود

  بخشدار آبپخش بر لزوم اطلاع‌رسانی به مردم تاکید کرده و ابراز داشت: دستگاه‌های اجرایی جهت ارائه خدمات دولت، ارتباط تنگاتنگی با رسانه‌ها داشته باشند و عملکرد مجموعه خود را به مردم اطلاع‌رسانی کنند تا مردم نیز از خدمات و تلاش‌هایی که دستگاه‌های دولتی در جهت رفاه و خدمات‌رسانی برای مردم انجام می‌دهد اطلاع داشته باشند.

وی عنوان کرد:بی‌دریغ دستگاه‌ها و اداراتی که اطلاع‌رسانی بهتر در راستای شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی دارند موفق‌تر و از عملکرد مطلوب‌تری برخوردار هستند.