آخرین مطالب

مراسم اختتامیه کلاس های اوقات فراغت دانش آموزان منطقه آب پخش برگزار شد/تصاویر

آفتاب آب پخش،  مراسم اختتامیه کلاس های تابستانی اوقات فراغت با حضوررئیس اداره آموزش و پرورش، معاون پرورشی و تربیت بدنی، مدیر پژوهشسرای نخبگان آب پخش، مسئولین شهر، مدیران پایگاه های اوقات فراغت، دانش آموزان دختر وپسر، و اولیاء در سالن نمایش اداره ارشاد شهر آب پخش برگزار شد

در مراسم اختتامیه دانش آموزان، کارهای دستی و هنری خود را که در کلاس های تابستانی آموزش دیده بودند؛ به نمایش گذاشتند. این نمایشگاه با بازخورد مثبت بازدیدکنندگان از آثار خلاقانه دانش آموزان همراه بود. هدف از برپایی پایگاه تابستانی استفاده بهینه از اوقات فراغت بود که با برگزاری هریک از کلاس ها و ارائه آموزش ها، دانش آموزان به استعداد خود در رشته های متفاوت پی بردند و مهارتی را دراین بازه زمانی آموختند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش  با اشاره به موضوع تربیت از نظر شهید رجایی گفت: اگر چه آموزش و تحصیل علم در طول سال چند ماهی متوفق می شود ولی تربیت هیچ موقع متوقف نخواهد شد و امروز در طول تابستان اگر مدارس ما از نظر آموزشی تعطیل هستند ولی تربیت همیشه و در همه حال به دنبال افراد است، پس همه ما باید هم در طول تابستان و هم در دوران تحصیل کانون های فرهنگی را فعالتر کنیم.

اکرم پاپری تکلیف گرایی و کسب مهارت‌های زندگی را از دیگر اهداف کلاس‌های اوقات فراغت برشمرد و بیان کرد: تقویت اراده، قدرت تفکر و مدیریت در رفتار و گفتار از دیگر اهداف آموزش و پرورش در برپایی کلاس‌های فرهنگی، هنری و تربیتی اوقات فراغت است و در واقع ما در راستای برپای کلاس‌ها به دنبال این هستیم که دانش آموزان آنچه که در این کلاس‌ها آموخته‌اند را به عنوان ره توشه‌ای برای سال تحصیلی جدید قرار دهند تا بتوانند در آینده در عرصه‌های فرهنگ، هنر، اندیشه و رقابت‌های علمی برای دستیابی به جامعه پر مهر و عطوفت آنها را به کار بندند.

پاپری بیان داشت: گفت: اوقات فراغت یکی از موقعیتهای بسیار مناسب است که با ایجاد امکانات مناسب در راستای غنی سازی اوقات فراغت می توان در شکل دهی شخصیت، هویت افراد و در سطح بالاتر در سازندگی جامعه نقش موثری داشته باشیم.

وی اظهار داشت: فرهنگ غنی سازی اوقات فراغت در میان خانواده ها ضعیف است که باید برای فرهنگ سازی گام های خوبی برداریم و یکی از راهکارها برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه برای اوقات فراغت دانش آموزان وتجلیل از دانش آموزان فعال در حوزه فعالیت های تابستانی است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش بیان اینکه  پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در بالا بردن سطح فرهنگی و اجتماعی و پذیرش نظر مخالف و غیره نقش موثری دارد، نیز در این مراسم افزود: غنی سازی اوقات فراغت به منظور رشد همه جانبه شخصیت دانش آموزان، استمرار فعالیت‌های پرورش در ایام تابستان و ارتقای سطح معارف دانش بینش اجتماعی و مهارت‌های فنی و هنری دانش آموزان است. علی صمصامی از ابتدای تابستان امسال و همزمان با شروع اوقات فراغت دانش آموزان با برنامه ریزی های واحد فرهنگی این اداره  دانش آموزان تحت حمایت از برنامه های متنوع آموزشی، فرهنگی، تربیتی، هنری، معنوی و .... کانون فرهنگی تربیتی بهره مند شدند.

صمصامی اظهار کرد: همه انسان‌ها در کنار فعالیت‌های رسمی به فعالیت‌های فراغتی نیز نیاز دارند؛ بنابراین فعالیت‌هایی که در اوقات فراغت انجام می‌شود اگر هدفدار و هدایت شده باشد می‌تواند در انتخاب رشته  و آینده کاری دانش آموزان نیز موثر واقع شود.

وی عنوان کرد: ما با برپایی کلاس‌های اوقات فراغت به دنبال این هستیم که فعالیت دانش‌آموزان در این کلاس‌ها را به فعالیت‌های رسمی در طول سال تحصیلی متصل کنیم تا هم ذهن دانش‌آموزان خلاق شده و  هم در کنار آموزش‌های رسمی کسب مهارت کنند.

مدیر پژوهشسرای نخبگان آب پخش نیز بیان داشت: اوقات فراغت فرصتی برای تربیت دینی، اجتماعی و اخلاقی است و باید با ایجاد پایگاه های با نشاط و جذاب، تابستان پرباری را برای دانش آموزان فراهم کنیم.

خداکرم لشکری به استقبال کم نظیر دانش آموزان و والدین از این کلاس‌ها اشاره داشتند و گفت: کلاس‌های اوقات فراغت تابستان امسال با استقبال خوب والدین و دانش آموزان مواجه شد.

لشکری گفت: خلاق ترین بخش شخصیت افراد را اوقات غیر رسمی و آزاد پرورش پیدا می‌کند  که نمونه آن ادیسون است و در اثر آموزش‌های هدفمند و صحیح منجر به پرورش تفکر خلاق و اندیشه در افراد می‌شود.

در پایان این مراسمهدایایی به رسم یاد بود اهدا شد.