آخرین مطالب

همزمان با آغاز هفته دولت عملیات اجرایی احداث بخشداری آبپخش آغاز می‌شود

به گزارش آفتاب آب پخش،مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت:از افتتاح کتابخانه عمومی بهمنی، پایگاه سلامت منطقه رایانی بوشهر، سالن ورزشی تنگک دوم را از دیگر پروژه‌های آماده افتتاح در هفته دولت دانست و افزود: در این هفته نیز 345 واحد مسکن مهر، 12 واحد تجاری مسکن مهر، بخشداری آبپخش، سه طرح بازآفرینی شهری در خورموج و یک طرح در شهر اهرم  افتتاح  و کلنگ زنی می‌شود.


مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: از این میزان ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای بزرگراه بوشهر- دیر، ۲۰ میلیارد تومان جاده خورموج – لاور، ۱۵ میلیارد تومان تقاطع ورودی کنگان و ۱۵ میلیارد تومان به جاده وفاق ( بزرگراه ساحلی کنگان – دیر) به تصویب رسیده است.

فرزاد رستمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: انتظار می‌رود با تصویب این اعتبارات و اجرا و تکمیل پروژه‌های یاد شده تحول قابل توجهی در بخش راه‌ استان بوشهر ایجاد شود.

وی در باره  بزرگراه بوشهر - دیر گفت: با پیگیری‌های استاندار ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه در سال‌های ۹۸ – ۹۹ ابلاغ شده که به محض تخصیص اعتبار عملیات اجرایی در قطعه‌های ۱۰ تا ۱۳ آن آغاز می‌شود.

رستمی ادامه داد: همچنین از ۵۶ میلیارد تومانی که برای تکمیل این طرح در تعهد وزارت نفت است نیز ۱۵ میلیارد تومان اختصاص یافته که در صورت تخصیص مابقی اعتبار و ۸۰ میلیارد تومان ابلاغی دولت این طرح تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر اضافه کرد: بزرگراه بوشهر – دیر از سمت دیر به روستای جبرانی با کمک شرکت متانول کاوه تکمیل می‌شود که زیرسازی مسیر  توسط راه و شهرسازی و آسفالت آن را اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام می‌دهد و با تکمیل این مسیر تمام ورودی‌های  شهرهای استان بوشهر چهار خطه می‌شود.

وی اظهارداشت: بزرگراه دیر- بوشهر شامل ۱۴ قطعه و به طول ۱۹۲ کیلومتر است درحالی‌که کل مسیر به صورت چهار خطه است اما شرایط یک آزاد راه را دارد و در بین شهرستان‌های تنگستان، دشتی و دیر مشترک است و به دلیل ترافیک زیاد در حدفاصل بوشهر به دلوار و عبور خودروهای شوتی ( خوروهای سواری که کالای قاچاق حمل و با سرعت زیاد و بدون توجه به قوانین در جاده‌ها رانندگی می‌کنند) تصادف‌های زیادی در این مسیر رخ می‌دهد.

وی همچنین با اشاره به پروژه در دست ساخت جاده ساحلی وفاق حدفاصل شهرستان دیر به کنگان، گفت: برآورد اولیه این پروژه ۸۰ میلیارد تومان بود که ۱۲ میلیارد تومان آن از وزارت نفت و مابقی از محل اعتبارات استانی تامین می‌شود و تاکنون فقط ۱۳ میلیارد تومان پرداخت شده است.

رستمی ادامه داد: زیرسازی پروژه وفاق از سمت کنگان انجام شده و فقط مراحل روسازی مانده و از دیر تا خور، عملیات قلوه ریزی و خاکریزی انجام شده است.

وی افزود: طرح وفاق ۱۰ کیلومتر و پیشرفت فیزیکی آن ۴۵ درصد است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر ادامه داد: جاده سه راهی چاه تلخ تا ورودی دلوار از محل اعتبارات استانی و با مشارکت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، بهسازی راه دلوار به سمت جنوب با ۱۵ کیلومتر شانه سازی توسط اداره کل راه و شهرسازی و شانه‌سازی مسیر فعلی بوشهر – دیر توسط اداره کل راهداری انجام می‌شود.

رستمی با اعلام انجام برآورد اولیه ۱۳ کیلومتر از باند دوم مسیر دیلم به سمت هندیجان، گفت: کل مسیر از گناوه به سمت شمال استان تا پاسگاه روستای شاه عبدالله شهرستان هندیجان ۴ خطه می‌شود.

وی اضافه کرد: پروژه راه‌ اهرم به برازجان در مرحله روسازی است و اگر مشکل تخصیص قیر حل شود ۱۲ کیلومتر از این بزرگراه امسال زیر بار ترافیک می‌رود.

رستمی از موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با تکمیل قطعه ۱۰ راه آهن بوشهر- شیراز و قول تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار آن خبرداد و افزود: در کنار تخصیص این اعتبار، ۹۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به این طرح اختصاص می‌یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۵۱۶ کیلومتر پروژه راه سازی شامل هشت پروژه بزرگراهی به طول ۳۴۲کیلومتر ، ۱۰۱کیلومتر راه اصلی، ۳۰ کیلومتر راه روستایی و ۴۵ کیلومتر راه فرعی در دست ساخت است.

وی یادآور شد: طول کل طول راه‌های استان بوشهر چهار هزار و ۴۳۴ کیلومتر شامل ۶۷۹ کیلومتر بزرگراه، ۵۶۵ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۳۴۵ کیلومتر راه روستایی و ۸۴۵ کیلومتر راه فرعی است.

رستمی در باره اعتبارات بخش راه و شهرسازی استان بوشهر  یادآور شد: کل اعتبارات ابلاغی سال ۹۷، ۶ هزار و ۲۱۷میلیارد و ۶۶۵میلیون ریال است که از این میزان ۲هزار و ۸۷۸ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال تاکنون تخصیص یافته است .

وی بیان کرد: همزمان با آغاز هفته دولت ۳۳ میلیارد تومان پروژه در بخش راه و شهرسازی استان بوشهر شامل بخشی از محور دهرود – تنگ ارم به طول ۱۴ کیلومتر، بهسازی و اصلاح قوس چهارم واقع در محور کلمه – بوشگان به طول ۱.۶کیلومتر، بهسازی و اصلاح دسترسی های تقاطع ورودی برازجان از سمت شیراز شامل احداث ۶ رابط مختلف به طول پنج هزار و ۴۳۰ متر افتتاح می‌شود.

رستمی تعریض قطعه دوم طلحه – فاریاب به طول ۳.۸کیلومتر، کتابخانه بهمنی، ۳۲۴ واحد مسکن، خدمات روبنایی مسکن مهر، پایگاه بهداشت رایانی و سالن ورزشی چند منظوره تنگک ۲ بوشهر را از جمله دیگر پروژه های قابل بهره‌برداری هفته دولت در استان بوشهر عنوان کرد.

رستمی یادآور شد: همچنین همزمان با آغاز هفته دولت عملیات اجرایی ۱۰ پروژه عمرانی با ۲۱ میلیارد و ۵۰۸ میلیون تومان اعتبار شامل احداث بخشداری آبپخش، زمین چمن مصنوعی و پارک محله‌ای، مدرسه ۱۲ کلاسه مهیمنیان، پایگاه سلامت در محله تنگک ۲، نوسازی شبکه آب محله های جنوبی بوشهر و علی‌آباد برازجان، دیوار حفاظتی دره فصلی حسین‌آباد، بهسازی و آسفالت معابر محله گرمسیری برازجان در استان بوشهر آغاز می‌شود.