آخرین مطالب

خوشه صنعتی تولید قهوه از هسته خرما در استان بوشهر تدوین شد

آفتاب آب پخش، عبدالرضا میگلی‌نژاد از تدوین و عرضه محصولات غرفه خوشه‌های صنعتی خرما و آبزیان بوشهرخبر داد و گفت: در این راستا خوشه صنعتی تولید قهوه از هسته خرما در استان بوشهر تدوین شد.


عبدالرضا میگلی‌نژاد صبح امروز در نشست با فعالان صنعت در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با اشاره به حضور فعال خوشه‌های صنعتی استان بوشهردر نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر اظهار داشت: در این نمایشگاه غرفه خوشه‌های صنعتی خرما و آبزیان بوشهر که به معرفی محصولات جدید در حوزه آبزیان و خرما اختصاص داشت مورد استقبال قرار گرفت.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در قالب یک هیئت 200 نفره در 26 غرفه به مساحت 555 متر مربع در چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر حضور داشت افزود: خوشه صنعتی آبزیان بوشهر برای نخستین بار تولیدات کنسرو قلیه ماهی و میگو در نمایشگاه یاد شده عرضه کرد و مورد استقبال قرار گرفت.

مدیر توسعه بازار شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر با اشاره به اینکه قلیه ماهی از غذاهای سنتی و پرطرفدار بوشهری است تصریح کرد: با مطالعاتی که در یکی از شرکت‌ها زیر مجموعه خوشه صنعتی آبزیان انجام شد نمونه تجاری این محصول آماده و در این نمایشگاه رونمائی شد.

میگلی‌نژاد از تدوین خوشه صنعتی تولید قهوه از هسته خرما در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: خوشه صنعتی خرما با ارائه یکی از محصولات برگزیده استارتاپ اخیر این خوشه صنعتی تحت عنوان تولید قهوه از هسته خرما با استقبال بازدیدکنندگان و مسئولان کشوری روبه‌رو شد.

وی افزود: نمونه تجاری قهوه هسته خرما که برگزیده استارتاپ خرمایی بوشهر بود عرضه شد که توانست رضایت بازدید کنندگان را فراهم کند.

مدیر توسعه بازار شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر، متولی ایجاد و توسعه خوشه‌های صنعتی را سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی دانست و تصریح کرد: توسعه بازار، اشتغال‌زایی، تنوع بسته بندی و بهبود کیفیت محصول از اهداف خوشه صنعتی است که افزایش صادرات محصول  و ایجاد اشتغال در خوشه صنعتی خرما در پی داشته است.