آخرین مطالب

از سوی سخنگوی دولت؛ شایعه واگذاری بندر بوشهر به روسیه تکذیب شد

آفتاب آب پخش، برخی گفتند ما چابهار و بوشهر را به روسیه و هند واگذار کرده‌ایم که حرف درستی نیست، ما یک قرارداد را با هند داریم که در راستای قرارداد چابهار بین ایران، افغانستان و هند است و با 185 میلیون دلار به روش BOT یک شرکت هندی فاز یک بندر شهید بهشتی را مورد بهره برداری قرار می دهد که روی اشتغال چابهار به ما کمک می کند.


به گزارش آفتاب آب پخش،  علی ربیعی سخنگوی دولت صبح امروز در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی پیرامون همکاری منطقه ویژه لوتوس روسیه با ایران، تصریح کرد: برخی گفتند ما چابهار و بوشهر را به روسیه و هند واگذار کرده‌ایم که حرف درستی نیست، ما یک قرارداد را با هند داریم که در راستای قرارداد چابهار بین ایران، افغانستان و هند است و با 185 میلیون دلار به روش BOT یک شرکت هندی فاز یک بندر شهید بهشتی را مورد بهره برداری قرار می دهد که روی اشتغال چابهار به ما کمک می کند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: بحث واگذاری بنادر اصلا مطرح نیست و یک جریانی در خارج از کشور که قبلا بحرین را واگذار کردند، این موارد را مطرح می‌کنند.

گفتنی است پیش از این الحدث در صفحه کاربری این خبرگزاری در توئیتر نوشت که رسانه­‌های روس اعلام کردند مسکو دو بندر «چابهار» و «بوشهر» را از ایران اجاره خواهد کرد.