آخرین مطالب

درخشش دانش آموزان آب پخشی در جشنواره فرهنگی هنری سراسر کشور/تصاویر

آفتاب آب پخش، در سی و هفتمین جشنواره فرهنگی هنری  دانش آموزان سراسر کشور ویژه پسران که در اردوگاه شهید باهنر تهران در تاریخ 22 الی 25 مردادماه برگزار شد، دانش آموزان علیرضا پاریاو و آریا جعفری از آموزشگاه امام جعفر صادق (ع) منطقه آب پخش مقام سوم رشته بازیهای رایانه ای را کسب نمودند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش با بیان اینکه بیشترین ظرفیتی که می‌توانیم در بخش مهارت آموزی و کارآفرینی داشته باشیم در همین مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان وجود دارد به نحوی که هر کدام از دانش آموزان با یک مهارت آشنا شده و می‌توانند در طول زندگی از آن بهره مند شوند گفت: ادامه مسیر تعدادی از دانش آموزان شرکت کننده ما در همین مسابقات نقش می بندد.

علی صمصامی افزود: هدف ما این است که دانش آموزان همدیگر را بشناسند، با توانمندی یکدیگر آشنا شده و رسالت تامین و گسترش مهارت آموزی دانش آموزی را باید یاد بگیرند با یکدیگر مشارکت کنند، مسولیت پذیر باشند و با هم تعامل کنند. برخی از این دانش آموزان از سنشان بالاتر و بهتر عمل می‌کنند اما دیده نمی‌شوند و اغلب دانش آموزان مناطق محروم هستند.

صمصامی رشته های جشنواره را اعلام کرد و گفت: شعر، داستان نویسی مقاله کتابخوانی نقد ادبی، وبلاگ نویسی بازی های یارانه ای و نشریه الکترونیکی، تئاتر صحنه ای و عروسکی، نمایشنامه خوانی، نقالی، فیلم کوتاه، نساجی، سفال و سرامیک، حجم سازی، طراحی، آبگینه، خوشنویسی، نقد هنری، طراحی، عکاسی گرافیک، پوستر، کاریکاتور، سرود گروهی، تک نوازی، همنوازی و تک خوانی از جمله رشته های مسابقات هستند.

وی در پایان با برشمردن رتبه‌های برتر کسب شده در این دوره از جشنواره، خاطرنشان‌کرد: منطقه آب پخش امسال در مسابقات فرهنگی هنری و قرآن و عترت و کسب رتبه های مراحل استانی و کشوری رشد چشمگیری داشته است. کسب 2 رتبه اول استان و حضور در مسابقات کشوری در بخش قرآن و عترت و کسب 5 رتبه اول استان و حضور در مسابقات کشوری در بخش فرهنگی هنری از این جمله هستند.