آخرین مطالب

جشن شکرانه تولید خرما در استان بوشهر برگزار می‌شود

آفتاب آب پخش، دبیر شورای زکات استان بوشهریکی از ظرفیت‌های مهم و وصولی‌ها زکات استان بوشهررا از محل تولید خرما دانست و گفت: در این راستا برگزاری جشن شکرانه تولید خرما در استان بوشهرمورد توجه قرار دارد.

احمد لطفی صبح امروز در نشست شورای زکات استان بوشهر مهم‌ترین هزینه کرد این فریضه الهی را کاهش فقر و رفع آسیب‌های اجتماعی دانست و اظهار داشت:پیشرفت و آبادانی مناطق محروم از دیگر راهکارهای وصول زکات است.

وی با قدردانی از مشارکت مردم متدین استان بوشهر در این عرصه افزود: یکی از راه‌های مشارکت مردم در حل مشکلات نیازمندان پرداخت زکات است و مردم نیکوکار و نوع دوست استان در پرداخت زکات و کمک به نیازمندان در کشور پیشتاز هستند.

دبیر شورای زکات استان بوشهراز وصول 56 میلیارد ریال زکات در سال گذشته در استان خبر داد و گفت: میزان رشد این مقدار زکات نسبت به مدت مشابه در سال قبل بیش از33 درصد بوده و این در حالی است که در 5 ماه نخست امسال 73 میلیارد ریال وصول شده است.

لطفی، فقرزدایی، اجرای طرح‌های امور عام‌المنفعه در روستاها و مناطق محروم را از راهکارهای هزینه زکات دانست و خاطر نشان کرد: همه زکات وصول شده در هر منطقه و یا روستا، برای مردم فقیر و محروم آن منطقه هزینه و بخشی از آن هم در پروژه‌های عام المنفعه صرف می‌شود.

وی با بیان اینکه 90 درصد از وصول زکات در راستای توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش هزینه شده است خاطر نشان کرد:90 درصد زکات دریافتی در طرح‌های فقرزدایی و 10 درصد در امور عام‌المنفعه مناطق محروم استان بوشهر هزینه می‌شود.

دبیر شورای زکات استان بوشهریکی از ظرفیت‌های مهم و وصولی‌ها زکات استان بوشهر از محل تولید خرما است گفت: در این راستا برگزاری جشن شکرانه  تولید خرما در استان بوشهر  در سه ماه سوم  امسال مورد توجه قرار دارد.

لطفی با اشاره به آغاز فصل برداشت خرما به نقش مهم نخل‌داران  در زکات پرداختی اشاره کرد و گفت: بخش عمده زکات جمع آوری شده در استان بوشهر از سوی نخلداران تامین شده که شرکت فعال کشاورزان در این کار خداپسندانه نشان از ایمان و تقوی بالای این قشر زحمت کش جامعه دارد.