آخرین مطالب

بررسی وضعیت و ارزیابی خسارت به نخل داران استان و شهرستان دشتستان+تصاویر

آفتاب آب پخش، بررسی وضعیت خسارت به محصول نخلداران استان و شهرستان دشتستان با حضور کارشناسان بیمه و جهاد کشاورزی استان طی هفته جاری در استان آغاز شد.


عباس شهبازی نژاد کارشناس بیمه کشاورزی استان در مورد خسارت های وارده شده به باغداران استان  در گفتگو یی اظهار اشت: طی هفته جاری اکیپ هایی از کارشناسان بیمه کشاورزی و جهاد کشاورزی و همچنین کارشناس سازمان مدیریت بحران استانداری بوشهر به بررسی خسارت های وارده شده (خسارت خشکیدگی خوشه خرما) به کشاورزان  استان و شهرستان دشتستان پرداختند.

 شهبازی نژاد افزود: خسارت های وارده به محصولات خرمای کشاورزان شهرستان دشتستان ناشی از شدت گرما و تغییرات اقلیمی در تیر و مرداد ماه سال جاری می باشد.کارشناس بیمه کشاورزی استان در ادامه خاطرنشان کرد: این ارزیابی ها به صورت میدانی و تخصصی با حضور نماینده باغداران صورت می گیرد و اجازه نخواهیم داد ذره ای در حق کشاورزان کوتاهی شود.وی در پایان عنوان کرد: بیمه نخیلات هر سال از بهمن ماه شروع و تا اردیبهشت سال بعد ادامه دارد؛ و پس از بررسی های تکمیلی کارشناسان استان، صندوق بیمه خسارت های وارده را به کشاورزان پرداخت خواهد نمود. شهبازی نژاد همچنین از تلاش های بی وقفه ریاست محترم صندوق بیمه استان جناب مهندس حسین پناه برای تسریع در پرداخت خسارت به کشاورزان تقدیر و تشکر کرد.