آخرین مطالب

کتاب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش منطقه آب پخش رونمایی شد.تصاویر

آفتاب آب پخش،کتاب اجرایی سند تحول بنیادین در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش با نگاه برنامه ریزی و کیفیت بخشی آموزشی در فرآیند تعلیم و تربیت رونمایی شد.


: آیین رونمایی کتاب سند تحول در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش با حضور بخشدار، امام جمعه، رئیس اداره اموزش و پرورش، معاون آموزشی، معاون پرورشی و تربیت بدنی، و کارشنان اداره منطقه برگزار گردید.

رئیس اداره­ آموزش و پرورش منطقه آب پخش گفت: آموزش و پرورش امروز مسیر پیمودن تحول را بر اساس اسناد عملیاتی که ‌رونمایی می‌شود پیگیری خواهد کرد و از این پس برنامه ای در آموزش و پرورش اجرایی نخواهد شد ‌جز آنکه با این اسناد هماهنگ باشد و برنامه ها باید منبعث از این سند اجرایی باشد. ‌

اکرم پاپری بیان داشت: برنامه اجرایی سند تحول بنیادین به طور دقیق پیش بینی می کنیم که در چه فواصل ‌زمانی باید به چه اهداف کیفی و کمی در راستای سند تحول بنیادین برسیم.

پاپری اظهار کرد: ما امروز با رونمایی از این سند که در آن هر برنامه، شناسنامه و چارچوب ‌اجرایی خاص خود را دارد به چیزی که آموزش و پرورش به آن نیازمند است، می رسیم. اما باید تا ‌یک ماه آینده مشخصا اعلام شود.

امام جمعه آب پخش برنامه تحول آموزشی را، اقدامی ارزشمند دانست که نیازمند هماهنگی و اطلاع رسانی در خصوص اجرای بهتر برنامه دانست و هدف نظام آموزشی را شکوفایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان عنوان کرد

حجت الاسلام خداداد رضایی نیروی انسانی را بزرگترین  ثروت هر کشوری معرفی کرد و گفت: قدرت اقتصادی نظامی سیاسی و فرهنگی هر کشور بر پایه نیروی انسانی است

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش نیز در آیین رونمایی از این کتاب اظهارداشت: این کتاب در 170صفحه به چاپ رسیده  و مشتمل بر برنامه های اجرایی واحد های مختلف آموزش و پرورش در این منطقه است.

علی صمصامی تصریح کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نه یک شعار، بلکه نقشه راه برای آموزش و پرورش است و مسیر حرکت جمهوری اسلامی را برای رسیدن به ترازی که شایسته نظام مقدس می باشد را ترسیم کرده است.

صمصامی ادامه داد: در اجرای این سند به دنبال این هستیم تا فضا، تجهیزات و منابع ضروری و سخت افزاری آموزش و پرورش را فراهم کنیم و با استقرار نظام مدیریتی کارآمد، به راهکارهای مطلوب در فرایندهای تعلیم و تربیت دست یابیم .

وی بر همت در اجرای این برنامه در طول سال تحصیلی تاکید کرد و از همکاران خواست همانطور که تاکنون در انجام این کار نهایت تلاش خود را داشته اند، در ادامه و در راستای برنامه های اجرایی سند تحول در سطح منطقه و مدارس همت ورزند.

بخشدار آب پخش نیز گفت: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دستور کار و اولویت دولت قرار دارد و تمامی استان‌های کشور نیز در این مسیر حرکت می‌کنند که در آن چند کلید واژه مهم فلسفه تعلیم و تربیت، رسیدن به مراتبی از حیات طیبه تعریف شده است.

علی تنگ ارمی یادآور شد: در آغاز به کار دولت تدبیر و امید یکی از برنامه‌های مهم و اصلی نهاد تعلیم و تربیت اجرای سند تحول آموزش و پرورش بود که در ۲ سال گذشته این کار مهم دارای زیر نظام‌های اجرایی شده و هم اکنون برنامه اجرایی سند تحول در همه استان‌ها در حال تدوین و پیگیری است.