آخرین مطالب

اقامتگاه‌های بوم‌گردی محتشم آب‌پخش افتتاح شد/تصاویر

آفتاب آب پخش،سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستایی استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های روستایی افزایش می‌یابد.

محمد حسین ارسطوزاده ظهر امروز در نشست بررسی طرح‌های گردشگری و بوم‌گردی به  هفته گردشگری پرداخت و با اشاره به  تدوین برنامه‌های ویژه این هفته اظهار داشت:شعار امسال هفته گردشگری آموزش، مهارت، اشتغال تعیین شده که در این راستا آموزش عکاسی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری در دستور کار قرار دارد.


وی از افتتاح 7 اقامتگاه بوم‌گردی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این پروژه‌ها که نقش مهمی در اشتغال و رونق روستاها دارد بر اساس ظرفیت روستاها مورد توجه قرار دارد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر، گردشگری را یکی از ظرفیت‌های مهم استان دانست و  خاطر نشان کرد: استان بوشهر در بخش‌های ساحلی، کوهستانی، منابع طبیعی، آثار باستانی و روستایی دارای ظرفیت‌های بالایی گردشگری است که توسعه زیرساخت‌های این حوزه در دستور کار قرار دارد.


ارسطوزاده با بیان اینکه رونق این صنعت می‌تواند تاثیرات به‌سزایی در اقتصاد و فرهنگ داشته باشد تصریح کرد: در استان بوشهر برای سرمایه‌گذاری فرصت‌های بسیار گردشگری وجود دارد که با معرفی آنان و حمایت از بخش خصوصی برای رونق صنعت گردشگری گام‌های بلندی برداشته می‌شود.

وی، بیان کرد: در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستایی استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های روستایی افزایش می‌یابد.


رئیس گروه گردشگری  اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر نیز با اشاره به ظرفیت گردشگری  این استان گفت: بوشهر مجموعه‌ای از زیبایی‌ها خدادادی است که هر نقطه از استان با دارا بودن طبیعت و جاذبه‌های منحصر به فرد می‌تواند در زمینه جذب گردشگر به عنوان یک برند معرفی شود .

رضوان حیدری از افتتاح اقامتگاه بوم‌گردی محتشمی آبپخش دشتستان خبر داد و  تصریح کرد: شهرستان دشتستان بزرگترین شهرستان استان است و با داشتن آثار تاریخی و فرهنگی متعدد از قابلیت بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است.


وی بیان کرد: امروز شاهد افتتاح اقامتگاه  بوم‌گردی هستیم  که بخشی از جاذبه‌های گردشگری، آیین و رسوم بخش آب‌پخش به‌صورت متمرکز در این مکان جمع‌آوری شده است.

رئیس گروه گردشگری  اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر افزود:  این بخش با دارا بودن حجم عظیم درخت نخل و فعالیتی که صنعتگران این بخش در حوزه حصیر بافی دارند می‌توانند به رونق تولید و ایجاد اشتغال بخش کمک کنند و در مسیر تحقق شعار سال گام بردارند.