آخرین مطالب

تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر + گزارش تصویری

به گزارش آفتاب آب پخش،آیین تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر


بر اساس این گزارش ، قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در این آیین گفت: پس از فراخوان وزارت نیرو برای انتخاب مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر، چندین رزومه دریافت شد که از این بین هشت رزومه نهایی گردید.
وی افزود: از میان این هشت گزینه، سه نفر به وزیر نیرو معرفه شده که انتخاب محمدی برای این عنوان توسط وزیر نیرو ، لزوما به معنای ضعیف بودن دو نیروی دیگر نبوده است .
شنیده های  نشان می دهد که این سه نفر شامل مهندس محمدی ، خانم مهندش درخشان فر و باشی زادگان بوده است که بر اساس نرم امتیازی که توسط وزیر در مصاحبه تخصصی به این افراد داده شده نمرات این افراد بسیار نزدیک به هم بوده و صرفا فنی بودن محمدی سبب انتخاب وی شده است.

قاسم تقی زاده ، معاون وزیر نیرو در امور ابفا
* 90 درصد آب موجود در کشور صرف کشاورزی، 7 درصد برای آب شرب و 3 درصد برای صنعت اختصاص می یابد در حالی که آبی که برای صنعت به مصرف می رسد دو برابر بیشتر از آبی که برای کشاورزی اختصاص داده می شود تولید شغل می کند.
* یکی از مهمترین شاخص های مدیریتی رجایی در استان بوشهر در کنار تخصص بالا و اشرافیت بر حوزه آب، خنده رو بودن ایشان است که این شاخص سبب شده بود حتی در مواقع بحرانی خود را نبازد و روحیه همکارانش را برای عبور از بحران با عصبانیت خراب نکند. از محمدی هم می خواهیم که به جای اخموبودن تلاش کند که بخندد تا در موقع بحرانی دچار مشکل نشود.
* برای به دست آوردن یک کیلو خرما باید معادل هفت میلیون تومان آب که به قراری 3500 لیتر است، اختصاص بدهیم که اصلا مقرون به صرفه نیست. نیاز است که روش های جدیدی جایگزین روش های سنتی ابیاری در استان بوشهر شود.

*پیش بینی می‌شود بارش در فصل پاییز امسال در برخی نقاط بالاتر از نرمال و برخی نقاط هم در حد نرمال باشد ولی نباید سبب پرمصرفی شود چرا که ایران در منطقه خشک و نیمه خشک جهان قرار دارد و تغییر اقلیم نباید زمینه پرمصرفی در بخش‌های مختلف شود.

*قیمت آب مصرفی امسال تغییر نمی‌کند ولی باید فرهنگ مدیریت و رعایت الگوی مصرف در دستور کار همگان قرار داشته باشد.

*تلاش می‌شود طرح‌های تامین آب آشامیدنی استان بوشهر بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل و افتتاح شود. اجرای طرح‌های شیرین‌‌سازی آب دریا مورد حمایت وزارت نیرو قرار دارد.

در این آیین از خدمات "مهندس شاهپور رجایی" مدیرعامل سابق و  "حسین باشی زادگان" به عنوان سرپرست شرکت آب منطقه ای استان بوشهر از اردیبهشت ماه سال جاری تقدیر به عمل آمد و "مهندس علی محمدی" به عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره این شرکت معرفی شد.