آخرین مطالب

دستگیری باند اختلاس سه و نیم میلیاردی از پروژه‌های دولتی در بوشهر

آفتاب آب پخش،فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک باند چهارنفره اختلاس از طریق سندسازی در پروژه‌های دولتی در بوشهر شناسایی شد که تاکنون به ۳۵۰ میلیون تومان حیف‌ومیل بیت‌المال اعتراف کرده‌اند.


سردار خلیل واعظی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پلیس از طریق تماس‌های مردمی مطلع شد در یک سازمان دولتی از طریق سندسازی و دست‌کاری در اعداد و ارقام پروژه‌ها، بیت‌المال مورد حیف‌ومیل قرار می‌گیرد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر ابراز کرد: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی استان تیمی مجرب از کارآگاهان مبارزه با جرائم اقتصادی طی چند ماه تحقیقات میدانی و بررسی‌های تخصصی زوایای پنهان این اقدامات مجرمانه را روشن کردند.

وی بیان داشت: در تحقیقات کارآگاهان پلیس مشخص شد در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در اجرای پروژه‌های عمرانی در دو شهر شمالی استان گروهی متقلب با سندسازی، ثبت ارقام غیرواقعی هزینه کردها، تغییر در حجم خاک‌برداری، خاک‌ریزی و فاصله محل خاک، حقوق بیت‌المال را به نفع خود تضییع کرده‌اند.

وی بابیان اینکه برخی از کارکنان خدوم و مسؤولیت شناس شاغل در این پروژه‌ها که پس از اطلاع از اقدام مجرمانه مدیران پروژه، موضوع را از طریق حراست و مدیران ارشد این دستگاه اجرایی اطلاع‌رسانی کرده بودند با تهدید به اخراج یا جابجایی محل خدمت مجبور به سکوت می‌شدند خاطرنشان کرد: در بررسی اسناد و مدارک دو پروژه دریکی ۹۵ و دیگری ۲۵۰ میلیون تومان اختلاس و جعل سند اثبات‌شده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر از دستگیری چهار نفر در این رابطه خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از دستگیرشدگان از کارکنان رسمی دولت و ۳ نفر دیگر از مهندسین و مشاوران پروژه‌های مرتبط با این اداره دولتی هستند. فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان اختلاس و تعداد متهمان این پرونده به دو یا سه برابر آنچه تاکنون اثبات‌شده است افزایش یابد.