آخرین مطالب

کانون فرهنگی هنری طه شهر آبپخش بیش از ۳ تن خرما برای پذیرایی از زائران اربعین

آفتاب آب پخش: اعضای کانون فرهنگی هنری طه شهر آبپخش بیش از ۳ تن خرما در قالب ۵۰ هزار بسته جمع آوری و بسته بندی کرده اند و این بسته ها به مواکب استان بوشهر مستقر در کشور عراق تحویل داده شده است.


علیرضا پولاد، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر صبح دوشنبه (۱۵ مهر) در با اشاره به اهمیت بالای استقبال از پیاده روی اربعین حسینی تصریح کرد: پیاده روی اربعین حسینی نه تنها برای عاشقان و وادادگان اهل بیت عصمت و طهارت داری اهمیت است بلکه دشمنان هم از اهمیت این حرکت عظیم جهانی پی برده اند بگونه ای که هر سال اقداماتی از سوی آنان در جهت کم رنگ شدن و جلوگیری از استقبال حداکثری صورت می گیرد.
 
 
وی با اشاره به اقدامات اخیر در کشور عراق بیان کرد: این  اقدامات از پیش برنامه ریزی شده بود که پیش بینی می شد همچین مسائلی صورت گیرد اما مردم با بصیرت و مسلمان با وحدت خود دست پشت پرده دشمنان را در این اتفاقات اخیر رو خواهند کرد و امسال همچون سال های گذشته با شاهد استقبال بسیار عظیمی خواهیم بود.
 
 
پولاد با بیان اینکه حرکت عظیم پیاده روی اربعین حسینی تنها متعلق به شیعیان و مسلمانان نیست، اظهار داشت: پیاده روی اربعین حسینی یک حرکت عظیم جهانی است که تمام ادیان الهی از سراسر جهان در این حرکت عظیم شرکت می کنند.
 
 
وی با بیان اینکه با توجه به حذف روادید یقینا استقبال بیشتری از پیاده روی اربعین حسینی صورت خواهد گرفت ادامه داد: تاکنون بیش از ۵۰ هزار بوشهری در سامانه سما جهت شرکت در پیاده روی اربعین حسینی نام نویسی کرده اند.
 
 
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنر مساجد استان بوشهر اظهار داشت: مردم استان بوشهر جهت خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی تعداد ۳۵ موکب در کشور عراق برپا کرده اند این مکاتب در شهر نجف، مسیر نجف به کربلا و همچنین در شهر کربلا برپا شده است.
 
 
پولاد با بیان اینکه با توجه به مسیر مواصلاتی استان بوشهر تعداد ۴ استان از این استان جهت شرکت در پیاده روی اربعین حسینی و عزیمت به کربلای معلی گذر خواهد کرد ادامه داد: اعضا کانون های فرهنگی هنری مساجد در این مسیر موکب هایی جهت خدمات رسانی به این زائران برپا کرده اند.
 
 
وی عنوان کرد: ویژه برنامه اربعین حسینی و همچنین همایش جاماندگان اربعین حسینی توسط کانون های فرهنگی هنری مساجد در سراسر استان برگزار خواهد شد.
 
 
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر با اشاره به اینکه اقدامات شایسته توسط کانون های فرهنگی هنری مساجد در رستای خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی صورت گرفته است ادامه داد: اعضای کانون فرهنگی هنری طه شهر آبپخش بیش از ۳ تن خرما در قالب ۵۰ هزار بسته جمع آوری و بسته بندی کرده اند و این بسته ها به مواکب استان بوشهر مستقر در کشور عراق تحویل داده شده است.
 
 
پولاد با بیان اینکه بیش از  ۴۰ خانواده در این طرح مشارکت داشته اند اظهار داشت: اعضا کانون های فرهنگی هنری مساجد در ابتدا نذورات خرما باغداران را جمع آوری کرده سپس به خانواده هی شرکت کننده در این طرح تحویل می دهند پسس از شست و شو و بسته بندی به کشور عراق ارسال کرده و تحویل موکب دارن استان بوشهر می گردد.