آخرین مطالب

دومین جشنواره ملی خرما در بوشهر برگزار می‌شود

آفتاب آب پخش، سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر از برگزاری دومین جشنواره ملی خرما و صنایع وابسته از 21 تا 24 آبان ماه در بوشهر خبر داد.


قاسم قائدی صبح امروز در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره، نمایشگاه و میز ملی خرما در بوشهر اظهار داشت:  دومین جشنواره ملی خرما و صنایع وابسته با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر و انجمن ملی خرما و با حضور مسؤولان ملی و استان‌های خرماخیز و همچنین نمایندگانی از مدیران استان‌های پرمصرف خرما از ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه امسال در بوشهر برگزار می‌شود.

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با تأکید بر اهمیت نمایشگاه برای معرفی خرما و محصولات جانبی آن به عنوان یکی از توانمندی های تولیدی صادراتی بیان کرد: به منظور تقسیم کار و تعریف وظایف دستگاه ها و متولیان برگزاری نمایشگاه و جشنواره، کمیته های علمی و اجرایی، کمیته پشتیبانی و بازاریابی، کمیته سرمایه‌گذاری و تبلیغاتی و کمیته نمایشگاهی تعریف شده است.

وی افزود: کمیته‌های چهارگانه باید به سرعت تشکیل شده و فعالیت های مربوطه را آغاز کنند تا شاهد برگزاری باشکوه این رویداد باشیم.

قائدی با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه تولید و صادرات خرما است، افزود: خرما و نخل در استان بوشهر کارکردی فراتر از اقتصاد و معیشت داشته و با فرهنگ مردم بومی استان عجین است.

این مسؤول گفت: بر اساس تأکیدات استاندار بوشهر مبنی بر معرفی و بهره مندی از ظرفیت های بالقوه استان، حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری برگزاری مطلوب جشنواره خرما را با حساسیت رصد می‌کند.

وی یادآور شد: رونق کسب و کارهای مربوط به خرما علاوه بر اثرات اقتصادی، مزایای فراوان دیگری برای استان بوشهر دارد.