آخرین مطالب

انتخابات نمادین انجمن اولیاء در دبیرستان دخترانه زینب کبری (س) برگزار ش/تصاویر

آفتاب آب پخش،عصر دیروز با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش، کارشناس انجمن و اولیاء و مربیان، مدیر دبیرستان، مربی پرورشی، اولیاء و دانش آموزان انتخابات انجمن اولیاء و مربیان در سالن اجتماعات دبیرستان زینب کبری(س) انجام گرفت.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش افزود: انجمن اولیا و مربیان در مدارس با هدف تقویت و مشارکت اولیای دانش آموزان در راستای ارتقای فعالیت های آموزشی، پرورشی و اطلاع رسانی درباره ماموریت های این انجمن و ایجاد فضای دوست داشتنی و با نشاط در مدارس ایجاد می شود.

اکرم پاپری بیان داشت: انجمن تنها بستر قانونی موجود برای توسعه همکاری‌های میان اولیا و مربیان است و نقش به سزای اولیا در کیفیت بخشی به اداره و فعالیت‌های مدارس قابل تقدیر بوده و بیش از گذشته مورد تأکید است و باید با مشارکت، همدلی و همگرایی والدین فرآیندهای آموزشی و پرورشی بهبود یابد و نقش والدین در اداره امور مدرسه تبیین شود.

 پاپری یکی از ارکان مهم در آموزش و پرورش را نگاه ویژه به نقش مهم خانواده دانست و با اشاره به تفاوت‌های چشمگیر خانواده‌های امروز با خانواده‌های دیروزگفت :عواطف ، اخلاق ، تعاملات اجتماعی، معاشرت های سازنده بین اعضای خانواده ی بزرگ گذشته بسیار بیشتر بوده که نقش سازنده ایی بر نتایج تعلیم و تربیت فرزندان داشته است.

وی افزود: اموری مانند فعالیت های فوق برنامه، کلاس های آموزشی، برگزاری اردو، بازدید علمی و مسابقات ورزشی باید از کانال انجمن اولیا و مربیان بگذرد و طبق نظر آن ها انجام شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: ما باید بستر مشارکت خانواده ها را در تصمیم گیری ها و حل و فصل معضلات مدارس  فراهم کنیم و انتخابات انجمن اولیا و مربیان یکی از مصادیق بارز مشارکت اولیا و مربیان در اداره مدارس است.

در پایان از انجمن سال قبل تقدیر و تشکر شد.