آخرین مطالب

آغاز عملیات تعمیر و نگه‌داری کانال‌های آبیاری «آبپخش»

آفتاب آب پخش،مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر از آغاز لایروبی در منطقه چم نایبی و کانال اصلی T آبپخش خبر داد .


سید مهدی موسوی  امروز در حاشیه آغاز عملیات لایروبی کانال‌های آبیاری آبپخشپ، اظهار داشت : با آغاز عملیات لایروبی کانال‌های آبیاری شبکه آبپخش درصدد فراهم نمودن مقدمات لازم و ضروری جهت آبیاری پس از برداشت محصول نخیلات هستیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر از آغاز لایروبی در منطقه چم نایبی و کانال اصلی T خبر داد و افزود: هم‌اکنون دو دستگاه بیل مکانیکی در کانال اصلی شبکه آبیاری آبپخش  در منطقه چم نایبی و همچنین کانال T بنارسلیمانی عملیات لایروبی را آغاز کرده‌اند که این عملیات همچنان ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: به علت انباشت رسوبات و گل ولای در کف کانال‌های آبیاری، قدرت انتقال آب به طور چشمگیری کاهش می‌باید،بنابراین با توجه به ضرورت لایروبی کانال‌های درجه یک و دو با در نظرگرفتن اصول صرفه‌جویی و مدیریت منابع آب در تلاش هستیم تا با لایروبی کانال‌های آبیاری راندمان انتقال آب را بالا برده و از میزان آب موجود نهایت بهره‌وری داشته باشیم.

موسوی با بیان اینکه درپی افزایش راندمان آب، دور آبیاری و هدررفت آب نیز کمتر خواهد شد، عنوان کرد: سرعت بخشیدن به عملیات تعمیر و نگه‌داری شبکه  زهکشی آبپخش به منظور ارتقاء راندمان آبیاری نخیلات و صیانت از تاسیسات آبیاری مستلزم صرف هزینه‌های هنگفتی است.

وی با اعلام اینکه پرداخت به‌موقع آب‌بها از سوی باغ‌داران در ارائه هرچه بیشتر خدمات وانجام مطلوب عملیات تعمیر و نگه‌داری بسیار مؤثر و ضروری است، تأکید کرد: باغ‌داران با پرداخت به‌موقع آب‌بها با مأمورین توزیع آب همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر همکاری و مساعدت باغ‌داران در انجام خدمات مطلوب از سوی این شرکت را بسیار مؤثر ارزیابی کرد و همکاری بیش از پیش آنان را خواستار شد.