آخرین مطالب

۲۸ هزار تن خرمای استان بوشهر صادر شد

آفتاب آب پخش،رئیس انجمن خرمای استان بوشهر با اشاره به تولید ۱۶۰ هزار تن خرما در این استان گفت: تاکنون ۲۸ هزار تن خرمای استان بوشهر به کشورهای مختلف صادر شده است.

یکی از قابلیت‌های مهم استان بوشهر را خرما و نخلستان دانست و اظهار داشت: وجود شش میلیون اصله نخل در استان بوشهر زمینه تولید، اشتغال، صادرات و درآمدزایی کشاورزان را فراهم کرده است.

وی، کیفیت خرمای استان بوشهر را بازارپسند و مرغوب دانست و افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده بیش از 80 هزار نفر در استان بوشهر از طریق تولید محصولات نخیلات ارتزاق می‌کنند.

رئیس انجمن خرمای استان بوشهر تولید بیش 160 هزار تن خرما را زمینه ساز  صادرات این محصول دانست و گفت: برداشت خرما از 15 شهریورماه آغاز شده که تاکنون 28 هزار تن خرمای استان بوشهر به کشورهای مختلف صادر شده است.

کاووسی با بیان اینکه خرمای استان بوشهر تمام ویژگی‌های صادرات و فرآوری دارد افزود: خرمای استان بوشهر در راستای برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی به بازار هدف شناخته شده که در این راستا دومین جشنواره، نمایشگاه و میز ملی خرما و صنایع وابسته  آبان‌ماه امسال در بوشهر برگزار می‌شود.

وی، زمان برگزاری دومین جشنواره، نمایشگاه و میز ملی خرما و صنایع وابسته را 21 تا 24 آبان دانست و افزود: این جشنواره در راستای معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های استان بوشهر با حضور شرکت‌های بسته بندی و فرآوری محصول خرمای کشور برگزار می‌شود.

رئیس انجمن خرمای  استان بوشهر روند رشد صنعتی شدن خرما در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تاکیدکرد: برای ورود به بازارهای رقابتی جهانی، مجهز شدن به فناوری‌های روز از جمله صنایع فرآوری پیشرفته الزامی است.

 

تسنیم