آخرین مطالب

مراسم بزرگداشت و آیین ملی هفته پیوند اولیا و مربیان در آب پخش برگزارشد/تصاویر

آفتاب آب پخش: مراسم بزرگداشت و آیین ملی هفته پیوند اولیا و مربیان  صبح امروزبا حضور رئیس اداره آموزش و پرورش، بخشدار، امام جمعه، کارشناس انجمن اولیاو مربیان، کارشناس حراست و اولیاء دانش آموزان درسالن نماز خانه  دبیرستان متوسطه یک دخترانه عفت منطقه آب پخش برگزار شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش آب پخش گفت: گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان ارج نهادن به جایگاه انجمن مدارس می باشد. واولیا گرامی می‌توانند با حضور پررنگ خود در انجمن‌های مدارس نقش موثری در تعالی هرچه بیشتر نظام آموزشی و تربیتی ایفا کنند.

اکرم پاپری بیان داشت: در سند تحول بنیادین رکن انجمن اولیا و مربیان مهمترین و بالاترین جایگاه را داراست و سه ضلع اصلی تربیت و آموزش در دستگاه تعلیم وتربیت، دانش آموز، مدرسه و خانواده هستند که هر کدام در جایگاه خود نقش بسزائی دارند.

پاپری افزود: زندگی درمدرسه و اجتماعی شدن، نیاز به مهارت های ارتباطی دارد که می بایست درمدرسه و خانواده این مهارت ها آموزش داده شود و در همین راستا انجمن اولیا ومربیان درتلاش است خانواده دانا و دانش آموزانی توانا هم راستا با شعارهفته پیوند تربیت شوند.

وی با بیان این‌که در بحث مشارکت نیازمند همکاری اولیا گرانقدر هستیم خاطرنشان ساخت: متاسفانه امروزه برداشت اشتباهی در جامعه گسترش یافته است که بحث مشارکت والدین را صرفا همیاری مالی تعبیر می‌کند در حالی که چنین امری صدق نمی‌کند و این نگرش باید اصلاح شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش: هفته پیوند بهترین فرصت برای بیان اهمیت و جایگاه انجمن اولیاء درمدارس انکارناپذیراست و انجمن اولیا و مربیان بستر مناسبی برای مشارکت حداکثری والدین درپیشرفت و تعالی دستگاه تعلیم و تربیت می باشد.