close
دانلود آهنگ جدید
صبح امروز انتخابات نمادین شورای دانش آموزی منطقه آب پخش برگزارشد/تصاویر
پایگاه خبری تحلیلی آفتاب آبپخش

تبلیغ شما پذیرفته می شود 09175515688


آخرین عناوین

آفتاب آب پخش، صبح امروز انتخابات نمادین شورای دانش آموزی منطقه آب پخش با حضور امام جمعه، بخشدار، رئیس اداره آموزش و پرورش، رئیس شورای اسلامی شهر آب پخش، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش، فرمانده بسیج دانش آموزی، آقای صمصامی عضو شورای اسلامی شهر آب پخش، کارشناس فرهنگی و هنری اداره آموزش و پرورش، مدیر معاون و دانش آموزان در سالن نماز خانه دبیرستان پردیس و مهدیس  برگزار شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش عنوان کرد: نگاه همه جانبه به ارکان اصلی تعلیم و تربیت در محیط مدرسه و اتخاذ راهکارهایی برای مشارکت و مسوولیت پذیری همه عوامل موثر در تربیت از جمله برجسته نمودن نقش دانش آموزان به عنوان یکی از ارکان تعلیم و تربیت ، طلیعه مبارکی است که با تدبیر و درایت دست اندر کاران و برنامه ریزان آموزش و پرورش آغاز گردید لذا برای تحقق امر تمرکز زدایی و ایجاد محوریت برای مدرسه و هم چنین با توجه توانمندی نسل جوان، شورای دانش آموزی در آئین نامه های اجرایی مدارس به عنوان یکی از ارکان مدرسه مورد توجه برنامه ریزان و سیاستگزاران قرار گرفته است .

 اکرم پاپری گفت: انخابات شورای دانش آموزی برای بهره گیری از نظرات دانش آموزان در اداره هرچه بهتر محیط آموزشی انجام می شود و افرادی که در این انتخابات برگزیده می شوند به عنوان منتخبین دانش آموزان در اداره هرچه بهتر مدرسه به مدیران مدارس کمک می کنند.

پاپری افزود: این انتخابات با هدف تمرین و حضور گسترده دانش آموزان همدانی در مشارکت های سیاسی و آمادگی برای حضور فعال در برنامه های اجتماعی و گروهی برگزار می شود.

وی اظهار کرد: شوراهای دانش آموزی یک نهاد صنفی است که به منظورمشارکت مسئولیت پذیری دانش آموزان در فعالیت های اعتقادی ،علمی ،اجتماعی ،فرهنگی مدرسه تشکیل می گردد و باید تالش شود که از هر اقدام جناحی و گروهی مصطلح در جامعه و هم چنین از ایجاد رقابت های ناسابم و مخرب در فعالیت های دانش آموزی پرهیز گردد.

اکرم پاپری بیان داشت: شوراهای دانش آموزس نمونه‌ای از تمرین دموکراسی است که به دانش آموزان نحوه معاملات، خوب انتخاب کردن، مهارت شوراها و چگونگی گفت‌وگو کردن و پذیرش انتقادات را آموزش می‌دهد.

گفتنی است این مراسم همزمان با سراسر کشور راس ساعت 9 صبح به صورت الکترونیکی برگزار گردید.