آخرین مطالب

باحضور فرمانده سپاه دشتستان/اعزام کاروان 120 نفراهیان نور دانش آموزان دختر مدارس منطقه آب پخش

آفتاب آب پخش، در این مرحله از اعزام کاروان راهیان نور،120 نفر از دانش آموزان دختر مدارس منطقه آب پخش در قالب سه دستگاه اتوبوس به منظور بازدید از مناطق عملیاتی عازم مناطق جنوب کشور شدند.

با حضور فرمانده سپاه جواد الائمه شهرستان دشتستان، رئیس اداره آموزش و پرورش آب پخش، بخشدار، امام جمعه، معاون پرورشی و تربیت بدنی، رئیس دانشگاه آزاد، مدیران مدارس، اولیا و دانش آموزان حاضر در مراسم بدرقه کاروان راهیان نور دانش آموزان دختر برگزار شد.

در این مرحله از اعزام کاروان راهیان نور،120 نفر از دانش آموزان دختر مدارس منطقه آب پخش در قالب سه دستگاه اتوبوس به منظور بازدید از مناطق عملیاتی عازم مناطق غرب کشور شدند.

از مهمترین اهداف اعزام کاروان راهیان نور،آشنایی دانش آموزان و نسل جوان جامعه با فرهنگ ایثار و شهادت است.

هر ساله طرح راهیان نور به عنوان یک طرح اردویی با مشارکت بسیج دانش‌آموزی و آموزش و پرورش در کشور اجرایی می‌شود

رئیس اداره آموزش و پرورش بیان داشت.اکنون اردوهای راهیان نوربه یکی ازمنابع عظیم تولیدمعنویت، بازشناسی هویت اسلامی ایرانی و فرصتی برای خودسازی انقلابی نسل امروز تبدیل شده است. این اردوها پیوند ارزشی بین نسل جوان دوران دفاع مقدس، با نسل جوان امروز را تحکیم میبخشد.

اکرم پاپری عنوان نمود:اردوی راهیان نور هجرتی صغری است که میتواند ما را به هجرت کبری برساند. زیرا ما به زیارت تربت پاک غیور مردانی میرویم که با هجرت و کوچ عاشقانه خویش، هم با دشمن درون مبارزه کردند و هم با دشمنان بیرونی جنگیدندو به مفاهیم مقدسی چون شرف، ایمان، جهاد، غیرت، پایداری و ایثار معنا بخشیدند.

پاپری اظهار داشت:در دوران دفاع مقدس افرادی بودند که تمامی هستی خود را، یعنی جان خویش را فدا و بزرگترین فداکاری را کردند و در صحنه غیرت ملی و دینی خوش درخشیدند و قهرمانان تاریخی ایران شدند که سفرهای راهیان نور موجب شده است تا از این لحاظ از قهرمانان این دوران تجلیل و تقدیر شود

وی گفت:توزیع بسته های فرهنگی، برگزاری دعای کمیل، زیارت عاشورا و اقامه نماز جماعت از مهمترین برنامه های فرهنگی در اردوهای راهیان نور دانش آموزی است.