آخرین مطالب

دستبرد نوجوان ۱۵ ساله بوشهری به ۴۰۰ حساب بانکی

آفتاب آب پخش: فرمانده انتظامی استان بوشهر، نظارت بیشتر والدین بر رفتار و حرکات فرزندانشان را خواستار شد و عنوان کرد: خانواده این متهم نوجوان به رفتار فرزند خود مشکوک شده بودند اما به علت ترس از واکنش منفی او، موضوع را پیگیری نکردند و اکنون عواقب قضایی بیشتری متوجه فرزند آن‌ها خواهد شد.


سردار خلیل واعظی بیان کرد: با تلاش هوشمندانه افسران سایبری پلیس فتا استان بوشهر، متهمی ۱۵ ساله شناسایی و دستگیر شد که با ایجاد سه درگاه اینترنتی جعلی در پوشش فروش شارژ تلفن همراه، ارائه بسته اینترنتی و ابزار جعلی برنده شدن در شرط بندی فوتبال، اطلاعات حساب هموطنان در سراسر کشور را کپی، فیشینگ و موجودی حساب آن‌ها را سرقت می‌کرد.

دستبرد نوجوان ۱۵ ساله بوشهری به ۴۰۰ حساب بانکی

او افزود: این متهم از ابتدای سال ۹۷ به صورت تجربی فعالیت مجرمانه خودرا فرا گرفته، درمنزل به دور از چشم والدین در پیام رسان تلگرام با ایجاد درگاه‌های جعلی شماره کارت و رمز دوم ۴۰۰ حساب بانکی را به دست آورده، و با اسامی مستعار از فروشگاه‌های مجاز در کشور کالا می‌خرید.

به گفته فرمانده انتظامی استان بوشهر، تاکنون معادل ۳۵۰ میلیون ریال کالای خریداری شده با استفاده از حساب مالباختگان شامل انواع گوشی تلفن همراه، زیورآلات طلا و نقره، تجهیزات دیجیتال همراه و.. از منزل متهم کشف شده است.

واعظی، افزود: مشخصات ۴۰۰ حساب بانکی که رمز دوم آن‌ها در اختیار متهم بوده شناسایی شده که از این حساب‌ها بیش از یک میلیارد ریال برداشت شده و انتظار داریم با ادامه تحقیقات ارزش کلی وجوه برداشتی از حساب مالباختگان بیشتر شود.

دستبرد نوجوان ۱۵ ساله بوشهری به ۴۰۰ حساب بانکی

او گفت: بعضی از حساب‌های بانکی ۱۵ مرحله کپی و فیشینگ شده ولی به علت فعال نبودن سامانه اطلاع رسانی پیامکی، صاحبان حساب متوجه نشده اند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر، نظارت بیشتر والدین بر رفتار و حرکات فرزندانشان را خواستار شد و عنوان کرد: خانواده این متهم نوجوان به رفتار فرزند خود مشکوک شده بودند اما به علت ترس از واکنش منفی او، موضوع را پیگیری نکردند و اکنون عواقب قضایی بیشتری متوجه فرزند آن‌ها خواهد شد.

واعظی، از مردم نیز خواست در انجام فعالیت‌های اقتصادی اینترنتی از رمز دوم یک بار مصرف استفاده کنند و برای خرید‌های اینترنتی و پرداخت هر گونه وجه از بازکردن لینک‌های فضای مجازی خودداری و نشانی دقیق سایت و درگاه را بررسی کنند.

او، به مردم تاکید کرد: به تبلیغات فروش کالا و ارائه خدمات با هزینه پایین به عنوان یک فرصت اقتصادی نگاه نکنند، به این موضوع شک کنند و با مطالعه کامل خرید کنند.