آخرین مطالب

اولین اجلاس نماز در منطقه آب پخش برگزار شد/تصاویر

آفتاب آب پخش،با حضور معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، حجت الاسلام حاجیانی، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش، معاون آموزشی منطقه آب پخش، بخشدار، امام جمعه آب پخش، عضوشورای اسلامی شهر آب پخش، و دیگر مسئولین شهر و مدیران مدارس اولین اجلاس نماز در حسینه محله بهرآباد شهر آب پخش برگزار شد.

معاون پروشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر عنوان نمود: در سند تحول بنیادین در اولین راهکار تربیت، پرورش یافتگان می باشد که فعالیت دینی و قرآنی ماست در راه کارها مشخصا به این بحث اشاره شده است. و با عنوان توصیه فرهنگ اقامه نماز و برپایی نماز جماعت در مدارس و تقویت انس و قرآن در دانش آموزان شده است.

سیروس فتحی اظهار نمود: امسال مبنای اجلاس نماز برای تربیت و ترویج فرهنگ نماز چه کارهای را می توانیم داشته باشیم در موضوعات مختلف این بحث با حوزه علمیه ارائه شده است .

فتحی با تاکید بر نقش مدیران مدارس و معلمان  یادآور شد: توسعه فرهنگ نماز در مدارس با همکاری بخش های مختلف که بر اساس تفاهم نامه های همکاری با حوزه علیمه و اداره کل آموزش و پرورش داشته ایم این شرایط فراهم شده است که روحانیون در مدارس به اقامه نماز جماعت بپردازند.

این مقام مسئول ترویج فرهنگ نماز در سند تحول بنیادین تصریح کرد: فعالیت مربوط به حوزه تربیت دینی که مبتنی برساعت اولین سند تحول بنادین صورت گرفته است به خوبی گسترش یافته است و در ساحت اولین سند تحول به عنوان مهمترین ساحت از ساحت های شیش گانه به آن پرداخته شده است و این ساحت، ساحت تربیت عرفانی اخلاقی و دینی دانش آموزان می باشد.

فتحی گفت: زنگ نماز در مدارس را به عنوان یک رویکرد مبتنی بر مصوبه شورای فرهنگ نماز در شورای آموزش و پرورش اداره کل استان بوشهر تصویب کرده ایم و همه مدارس قبل از اذان باید برای نماز جماعت حاضر شوند ونماز جماعت در مدارس توسط دانش آموزان اقامه شود.