آخرین مطالب

در نشست مدیران مدارس منطقه آب پخش با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهرچه گذشت

آفتاب آب پخش،مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: ربته بندی معلمان خوشبختانه در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است و در صورتی که نگارش آن از وزارت آموزش و پرورش کشور ابلاغ شود قطعا احکام جدید همکاران تا اواخر آذر ماه تهیه و  اجرا خواهد شد.

ز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر، رئیس اداره حراست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر، کارشناس روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استان بوشهر، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش، معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش، کارشناس حراست اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش، و مدیران مدارس جلسه ماهانه مدیران مدارس منطقه آب پخش در سالن اجتماعات هنرستان فنی حرفه ای شهدای کربلا 4 برگزار گردید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر عنوان نمود: کلاسهای آموزش ضمن خدمت معلمان از نان شب برایمان واجب تر است زیرا هر کلاسی که معلم خوبی در آن وجود داشته باشد قطعا آن کلاس دانش آموزان موفقی از آن کلاس درس بیرون خواهند آمد و خانواده ها امروز، تقاضای خود را برای کلاس های که معلمین موفق تری دارند مطرح می نمایند و این دو نکته ، نکته های بسیار مهمی است

علیمراد کرمی یادآور شد: امروزه برای علم اندوختن معلمان باید بیشارین تلاشمان را نماییم و می توانیم کلاسهای ضمن خدمت آموزشی و غیره را که بار علمی داشته باشد را راه اندازی نمود و اینکار می تواند مشکلات آموزشی را حل نماید.

کرمی بیان نمود: اگر خدایی ناخواسته بین مدرسه و اولیاء تضادی باشد و دانش آموزان دچار سردرگمی می شوند و اینجاست که باید انجمن اولیاء و مربیان تلاششان را بیشتر نماییند و این دو را در کنار یکدیگر قرار بدهند. و با این کار می شود تضادها را با والدین و مدرسه کمتر می کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: امسال توجه به سرگروه های آموزشی بیشتر خواهد شد و از هر طریق ممکن خواهان فعال شدن گروه های آموزشی هستیم زیرا این افراد همچون متخصصین عمل می کنند و به نوعی می شود آنها را متخصصین در امر آموزش دانست و این افراد درک بهتری از مشکلات در آموزش دارا می باشند. و درد دانش آموز و معلم را می دانند و با تشخیص صحیح این درد را مداوا می کنند  از این رو اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در بحث فعال شدن گروه های آموزشی قدم های محکم تری برخواهد داشت.

وی در بحث سند تحول بنیادن نیز تاکید کرد: برش های منطقه ای مربوط به سند تحول از اداره کل تا سطح مدارس استان بوشهر تعیین گردیده است و انتظار ما از مدیران ادارات و مدارس این است که به بهترین نحوه ممکن در اجرایی سند تحول بنیادن کوشا باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: ربته بندی معلمان خوشبختانه در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است و در صورتی که نگارش آن از وزارت آموزش و پرورش کشور ابلاغ شود قطعا احکام جدید همکاران تا اواخر آذر ماه تهیه و  اجرا خواهد شد.

علیمرادکرمی گفت: اگر بخواهیم سیستم کارآمدی در ادارات الخصوص ادارات آموزش و پرورش داشته باشیم باید همه افراد پای کار باشند و هر مدیری در هرجایگاه نیازمند همراهی و همکاری خواهد بود در غیر این صورت مدیران به تنهایی نمی توانند از عهده کار فارغ بیرون آیند.

کرمی عنوان نمود: با توجه به مشکلات مطرح در کشور مدیران مدارس استان بوشهر با مدیریت و درایت به بهترین نحوه توانستند از این مشکلات عبور نمایند و با تمام ظرفیت هایشان را در اختیار امر آموزش قرار دهند و نتیجه این کار یعنی آموزش و پرورش توانسته است مدیران توانمندی را در اختیار داشته باشد

وی گفت: هرجا یکی مدرسه خوب وجود دارد یک اداره آموزش و پرورش با خدمات دهی خوبی نیز وجود دارد

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز بیان داشت: ایران مهارت یک حلقه ی گم شده ای بود که در آموزش و پرورش وجود داشت و بر اساس سند تحول بنیادین که دانش آموزان بعداز فارغ تحصیلی کسانی که در شاخه فنی حرفه حداقل باید یک مهارت را داشته باشند که این طرح 2 سال قبل در کشور آغاز شده است و ازز سال گذشته  زنگ ایران مهارت در استان بوشهر زده شده است.

حسین درتاج عنوان نمود: در سال تحصیلی گذشته منطقه آب پخش توانست مقام دومی را در رشته ادبیات علوم انسانی کسب نمایید و این یعنی پیشرفت در امر آموزش و پرورش مدیران مدارس می توانند دانش آموزان را به درس خواندن ترغیب نماییند تا در آینده نیز شاهد چنین مقام های در سطح منطقه و استان باشیم.

درتاج اظهار داشت: در 3 سال گذشته طرح تقویت بنیه علمی به کمک استاندار وقت و با همت دهیاران روستا اجرا و تمام هزینه های آن نیز پرداخت گردیده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش نیز بیان داشت: آنچه حاصل موافقیت و ارتقاء رشد منطقه آب پخش بوده است حاصل تلاش های مجموعه آموزش و پرورش که شامل نیروهای اداری، مدیران مدارس، معاونین مدارس و دبیران و آموزگاران بوده است.

اکرم پاپری عنوان نمود: قطعا در همه ارگانها ضعف های وجود دارد و شاید این ضعف در آموزش و پرورش نیز به چشم بیاید اما آنچه دیده می شود و مرکزیت دارد  قطعا فاصله می باشد و به لطف خداوند آموزش و پرورش منطقه آب پخش مرحله رشد و شکوفایی خود را می پیماید.

پاپری اظهار نمود: به دلیل کمبود فضاهای آموزشی بعضی از مدارس منطقه آب پخش به اجبار در یک فضای آموزشی مدرسه دیگر قرار گرفته است از این رو از شما مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان بوشهر تقاضا داریم در صورت امکان کمبود های آموزشی این منطقه را تصریح نمایید.

این مقام مسئول افزود: با پیگیری های فراوان و با کمک اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس جهت حال ارباب رجوع و کارکنان آموزش و پرورش توانستیم محیط اداره آموزش و پرورش را اسفالت نماییم و از همین تربیون از مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهر تشکر می نماییم.

وی تصریح کرد: برای اولین بار در شهر آب پخش اداره آموزش و پرورش را به یک سالن اجتماعات مجهز کرده ایم که با این کار حجم جلساتی که سالیان سال در هنرستان شهدای کربلا 4 برگزار می شده است را کم کرده ایم

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش عنوان نمود: دومین مرکز مشاوره شهرستان دشتستان در شهر آب پخش در آذر ماه با حضور مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان بوشهر افتتاح خواهد شد.

اکرم پاپری داشتن مرکز مشاوره در هر شهر را لازم اجرا دانست و بیان نمود: مرکز مشاوره منطقه آب پخش در زمینه های مشاوره تحصیلی، خانواده، ازدواج و غیره مشغول به کار خواهد شد.

پاپری گفت: سالن امفی تاتر، ساختمان دارالقرآن، و ساختمان مدرسه شهید رضایی منفرد از طرح های اداره آموزش و پرورش بوده است که به لطف خدا دو طرح از این سه طرح به مرحله اجرا رسیده است و با توجه به اینکه مدرسه رضایی منفرد بعد از سال ها راکد ماندن با پیگیری های مجدد توانستیم آن را وارد فاز دو نماییم و انشاالله تا اخر سال 1398 شاهد افتتاح و بهره برداری از این ساختمان باشیم. ساختمان داراقران نیز با کمک خیر مدرسه ساز مدرسه یار جناب آقای اسماعیل شیخ چم تنگ کلنگ زنی شده است و در آینده شاهد افتتاح آن خواهیم بود و در حال حاضر در بحث سالن آمفی تاتر نیز در حال مرمت و باز سازی سالن امتحانات هستیم تا آن را به عنوان سالن آمفی تاتر به طور موقت برای همکاران مورد استفاده قرار بدهیم