آخرین مطالب

۹۶ میلیارد تومان در اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی بوشهر هزینه شد

آفتاب آب پخش، فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به اجرای ۱۶ هزار طرح عمرانی و غیرعمرانی محرومیت‌زدایی در استان بوشهر گفت: در اجرای این طرح‌هادر نقاط محروم، کم‌برخوردار و صعب‌العبور و خدمات رسانی به محرومان افزون بر ۹۶ میلیارد تومان هزینه شده است.

سردار علی رزمجو ظهر امروز در نشست با فعالان عرصه محرومیت‌زدایی و خدمات رسانان به محرومان استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم بسیج سازندگی در رسیدگی به محرومان و محرومیت‌زدایی اظهار داشت: از زمان تشکیل بسیج سازندگی تاکنون این نهاد خدمات گوناگونی با تعامل و همکاری دیگر دستگاه‌های استان بوشهر به جامعه هدف ارائه کرده است.

وی، خدمات رسانی به سیل زدگان خوزستانی و زلزله‌زدگان کرمانشاهی را از برنامه‌های مهم این نهاد دانست و تصریح کرد: قرارگاه محرومیت‌زدایی و بسیج سازندگی سپاه استان بوشهر در عرصه خدمات رسانی نقش مهم و برجسته‌ای در رسیدگی به افراد محروم و مستضعف دارد.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از اجرای 2 هزار و 152 پروژه عمرانی در نقاط محروم استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تاکنون 2 هزار و 152 پروژه عمرانی در نقاط کم‌برخوردار، محروم و صعب‌العبور با 80 میلیارد تومان اعتبار شامل مسجد، خانه عالم، غسالخانه، خانه مددجویی و حسینیه اجرا شده‌ است.

سردار رزمجو با بیان اینکه سال گذشته 648 واحد مسکونی ویژه مددجویان با مشارکت سپاه امام صادق (ع) احداث و تحویل مددجویان شدافزود: اکنون عملیات اجرایی 377 واحد مسکونی مددجویی با همکاری و پشتیبانی کمیته امداد در استان بوشهر در دست اجرا است.

وی به پروژه‌های غیرعمرانی محرومیت‌زدایی پرداخت و تصریح کرد: در این راستا افزون بر 13 هزار و 800 پروژه غیرعمرانی با 18  میلیارد تومان در این استان اجرا شده‌ است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع)  استان بوشهر با اشاره به اینکه در مجموع  16 هزار طرح  عمرانی و غیرعمرانی محرومیت‌زدایی در استان بوشهر اجراء شده است گفت: در اجرای این طرح‌هادر نقاط محروم، کم‌برخوردار و صعب‌العبور و خدمات رسانی به محرومان افزون بر 96 میلیارد تومان هزینه شده است.

سردار رزمجو اهداء جهیزیه به نوعروسان و تازه‌دامادهای بی بضاعت را از دیگر برنامه‌ها دانست  و افزود:همزمان با برگزاری دومین یادواره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر در نیمه دوم  دی‌ماه امسال یک‌هزار جهیزیه برای نوعروسان و تازه دامادهای نیازمند این استان اهداء شود.

وی با اشاره به پرداخت 24 میلیارد تومان از سوی قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران برای تهیه جهیزیه نوعروسان بی بضاعت استان بوشهر گفت: خدمات رسانی به افراد محروم و نیازمند در اولویت برنامه‌های سپاه است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع)  استان بوشهر اعزام 200 تیم پزشکی و 7 هزار ویزیت رایگان را از  دیگر خدمات ارائه شده قرارگاه سازندگی استان بوشهر در مناطق محروم دانست و خاطر نشان کرد: در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی 458 میلیارد ریال در قالب یکهزار و 699 فقره تسهیلات کم بهره به متقاضیان برای اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی پرداخت شده‌است.

سردار رزمجو بیان کرد: در این راستا قرارگاه پیشرفت آبادانی سپاه استان بوشهر 4 میلیارد تومان در حوزه زیرساخت در مناطق صعب‌العبور  و 1.5 میلیارد تومان در بخش فرهنگی هزینه کرده‌است.